Väike-Maarja leinamaja on kasutusvalmis

Väike-Maarja leinamaja saal on valmis saanud. Foto: Kristel Kitsing

Üksteist aastat tagasi kukkus augustitormis Väike-Maarja kiriku tornikiiver nn matsikabelile peale. Kogukonna ühise jõupingutusena ja vallavalitsuse toetusel on saanud valmis taastamise esimene etapp. Eelmisel nädalal pühitses Viru abipraost Meelis-Lauri Erikson leinamaja ning homme on seal esimene matusetalitus.

„Oli tähenduslik, et õnnistamine toimus valla 30. sünnipäeval,“ märkis EELK Väike-Maarja koguduse juhatuse esimees Kaire Kislov. „Ehitustööde teostamise on võimaldanud Väike-Maarja vallavalitsuse ning PRIA toetus. Kogukonnale olulise hoone renoveerimist on annetustega toetanud paljud valla elanikud.“

Kislov nimetas, et algselt 38 tuhande euro suurune eelarve on tööde käigus tuntavalt kasvanud. „Ilma valla osaluseta ei oleks me toime tulnud,“ ütles ta. Leinamaja toetuseks on peetud ka kontsert, naiskodukaitsjad on toetanud tõrvaseepide müügiga, kogudus on kolmel korral suve jooksul teinud heategevuslikku loteriid ja on tehtud ka annetusi.

Aastal 2016 leiti vahendid uue katuse jaoks, renoveerimisprojekt koostati 2019. aastal diakon Juhan Rummi eestvedamisel. „Sisekujundaja lahendus, viia lagi kõrgemale, on väga õigustatud, see jätab avarama ja helgema tunde kui sinna ruumi niikuinii mure ja südamevaluga siseneda, siis ruum ei rõhuta seda kurba tunnet,“ märkis Kaire Kislov. „Väga mitmed on tagasisidena öelnud, et see leinamaja on kogukonnale väga vajalik.“

Nüüd saab saali kasutada matusetalituste korraldamiseks, kuid külmkambri soetamiseks kogub kogudus veel annetusi. Samuti on ees välisfassaadi- ning haljastustööd.

Katrin Uuspõld