Tapa tähistab 95. sünnipäeva pidulikult, lõbusalt ja sportlikult

Sellel nädalavahetusel, 6.-8. augustil tähistab Tapa linn oma 95. sünnipäeva linnapäevadega. Esinevad armastatud muusikud Tõnis Mägi, Ivo Linna, Mari Jürjens. Ajale iseloomulikult on kohapeal võimalik vaktsineerida end koroonaviiruse vastu ja tänavatoitlustuses saavad soodustust need, kes tulevad oma nõuga.

Katrin Uuspõld

Korraldajad märgivad, et kolme päeva jooksul leiab aset ligi 40 sündmust ning esinejaid on üle 140. Linnapäevade peakorraldaja, Tapa valla kultuurikeskuse direktor Edmar Tuul kinnitab, et ettevõtmise raamistik on traditsiooniline: kestab reedest pühapäevani, laupäeval on laat ja pidu hea bändiga, põnevad spordisündmused. „Aga oleme värskendanud linnapäevade ilmet ja juubeliga seoses on sisu palju mahukam,“ lubas Tuul.

Avakontsert on reedel Tapa Kultuurikoja pargis koos Alo Kurvitsa ja Tapa Linna Orkestriga, kes aasta orkestri tiitliga pärjatud Eesti Kooriühingu poolt.

„Püüdsime muusikute kutsumisel katta võimalikult laia demograafiat, et kõigile oleks midagi. Avaõhtul annab kirikus kontserdi Tõnis Mägi koos Kärt Johansoniga. Usun, et Tõnis Mägi kõnetab kõiki kuulajaid. Supernova ja Ivo Linna peaksid igale eale peale minema ning lõpukontserdil esineb Mari Jürjens, keda noored armastavad,“ rääkis Edmar Tuul.

Plaanis on ka traditsiooniline laupäevahommikune äratuskontsert Tapa Linna Orkestrilt, keda kaitsevägi oma kastiautos mööda linna sõidutab. „See on päev, kus ei saa sisse magada – linnaorkester äratab muusikaga ja päev tuleb tegus,“ ütles Tuul.

Laupäevasele laadale oodatakse ligemale sada müügipunkti, mis tänavu tõstetakse üksteisest veidi kaugemale, et müüjaid ja ostjaid hajutada. „Kuna rangemad reeglid hakkavad kehtima esmaspäevast, 9. augustist, siis saame linnapäevad ära pidada, enamik üritusi on vabas õhus, olemas on kätepesu- ja desinfitseerimispunktid,“ nimetas Tuul.

Linnapäevade programm pakub mitmeid võimalusi sportimiseks – Steel Race Tapa, sup-lauaga sõitmine, tänavakorvpall ja discgolfi-võistlused, võimalik on uudistada ka BMXi sõitjate trikke ja MMA maadlust.

„Kuna Tapa linn on sõjaväelinn, siis liitlasväed on Briti sõjaväelaste näol esindatud oma tehnikaga laadal ja Prantsusmaalt pärit liitlased võtavad osa tänavakorvpallist,“ tõi Tuul veel välja.

Samuti on esmakordselt kavas ka püstijalakomöödia, laupäeva õhtul esinevad Comedy Estonia koomikud Tapa Kultuurikoja pargis. „Nii et saab kõike: muusikat, tantsu, nalja, sporti,“ ütles Tuul.

Tänavu pööratakse linnapäevadel ka rohkem tähelepanu keskkonnasäästlikkusele. „Oleme palunud kõigil laadamüüjatel jälgida prügi tekitamise rohkust, et seda oleks võimalikult vähe ja et prügi sorteeritaks. Toitlustusettevõtetelt ja tänavatoidu pakkujatelt ootame biolagunevaid nõusid ja võimalust külastajatel, kel oma nõud kaasas, saada soodustust. Tahame julgustada rohelisema mõtlemise poole liikumist,“ selgitas Tuul.

Koostöös Viljandi haiglaga pakutakse linnapäevalistele ka võimalust end COVID-19 viiruse vastu vaktsineerida: reede õhtul on võimalik seda teha kultuurikojas ja laupäeval raamatukogu ees telgis.

„Meie kui kultuurikeskuse jaoks on äärmiselt oluline, et inimesed oleksid vaktsineeritud, sest tahaks tööd teha edasi!“ märkis Tuul.

Tapa Linna Orkester annab reede õhtul kontserdi ja äratab linnarahvast oma pillihelidega ka laupäeva hommikul traditsiooniks saanud viisil mööda linna sõites. Foto: Tapa Linna Orkester