Alanud on uus petukirjade laine

Foto: PPA

Viimasel nädalal on politsei saanud ligi poolesajal korral teateid levivatest petukirjadest. Neid e-kirju saadavad kelmid ja see tuleb kustutada.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo raskete kuritegude talituse juht Vjatšeslav Milenini sõnul algas juba nädalavahetusel uus petukirjade laine. „Tänan kõiki inimesi, kes on saadud e-kirja kustutanud ja nendest ka politsei teavitanud. Saame seeläbi parema ettekujutuse pettuse levikust, et ka teisi inimesi hoiatada,“ ütles Milenin.

Hetkel levivate petukirjade eesmärk ei ole muutunud. Sarnaselt varasemalt levinud petukirjadele, ka nüüd teavitatakse inimesi väidetavast menetlusest. E-kirjade saatjateks on märgitud politseinike või teiste asutuste töötajate nimed, kuid tegelikult nad ei ole neid kirju saatnud. „Tasub ka tähele panna, et e-kirjas ei ole välja toodud, kellele kiri saadetakse. Ärge vastake kirjadele, kui teie poole ei ole nimeliselt pöördutud. Samuti võivad kelmid kirjale vastates hakata raha välja pressima“, lisas Milenin.

Petukirjadele omaste tunnustena võib nimetada, et asutuste nimed on välja mõeldud, logod e-kirjas on välja venitatud või kokku surutud, esinevad kirjavead ja ebaloogilised laused, kiri on saadetud kahtlaselt e-posti aadressilt.

Kuulutaja