Virumaalastele saadetakse massiliselt spämmsõnumeid

SpämmKolmapäeval sai Ida prefektuur ligi 50 teadet juhtumist, kus inimene on saanud võõralt numbrilt sõnumi kiireks tagasihelistamiseks.

19. märtsil said paljud inimesed nii Lääne- kui ka Ida-Virumaal sõnumi, kus vene keeles on kirjas palve tagasi helistada. Sõnum on saadetud Somaalia suunakoodiga numbrilt 0025270701224.

Mõned kodanikud on ka tagasi helistanud ja neile on vastanud aktsendiga vene keelt kõnelev mees, kes teatab mängus osalemisest, kus võib võida 10 000 dollarit. Seejärel hakkab tundmatu küsima isikukoodi.

„Inimesi on kogu aeg teavitatud erinevatest petuskeemidest. Õnneks saavad nad aru, et kui võõras hakkab küsima isiklikke andmeid, võib tegu olla järjekordse petuskeemiga ja kõne on lõpetatud,“ ütles Ida prefektuuri korrakaitsebüroo juhi ülesannetes Ain Kruuse.

Mobiilioperaator Elisa on teada andnud, et selliste sõnumite tegemise eesmärgiks on meelitada kliendid tagasi helistama ning sel moel operaatorile raha teenida. EMT teatas, et nende võrgus blokeeriti need numbrid kiiresti ja EMT kliendid enam neid sõnumeid ei saa.

Politsei palub kahtlasele numbrile tagasi mitte helistada ega ka sõnumit mitte saata.