Teisitimõtleja Tapalt: palju pätte ja kaabakaid

veeremaa

Samal päeval (teisipäeval), kui Rakvere keskplatsil lehvisid liitlasvägede võõrustamise puhul USA lipud ja NATO lennukid lendasid linna kohal demonstratsiooni, tegi Kuulutaja Tapal intervjuud ühe isevärki tegelasega.

Aivar Ojaperv

Tema nimi on Tõnu Veeremaa. Ta peab end sünni poolest aaria tõugu eestlaseks, aga kuna tema esivanemad olid Tsaari-Venemaa alamad, loeb ta end jätkuvalt Venemaa kodanikuks. Pass tema taskus, muide, on Eesti oma, aga miks ta kodakondsusest ei loobu, sellest allpool.

Ta ei taha, et teda nimetataks dissidendiks (sest Tunne Kelam kui kõige tuntum dissident on selle sõna tema jaoks ära lörtsinud), aga tiitliga „teisitimõtleja“ ta pärast väikest arupidamist nõustub.

Teisiti mõtleb ta tõepoolest. Lühike resümee tema ilmavaatest: kõige suuremad pätid ja vargad on Eestis Riigikogus ning KAPOs. Pisikese liialdusega võib öelda: Veeremaa arvates on pea kõik vähegi kõrgemal ametikohal töötavad inimesed pätid ja kaabakad.

Ta ei varja, et talle meeldib Nõukogude Liit ja selle õigusjärglane Venemaa palju rohkem kui Eesti. „Sest Eesti röövriik on mind ja minu vanemaid korduvalt petnud ja paljaks röövinud,“ põhjendab ta.

Tema isa oli EW omakaitses, sõja ajal sattusid mõlemad vanemad Saksa koonduslaagrisse Kloogal. Vähe sellest: isa saadeti ka Venemaa surmalaagrisse (Veeremaa: eestlastest pealekaebajad-koputajad-küüditajad saatsid). „Alates 13-aastaselt kasvasin ilma vanemateta. Tänu nõukogude võimule, kes hoolitses oma laste eest, ei jätnud lapsi nälga ja vaesusesse nagu tänapäeva Eesti röövkapitalistid,“ ütleb ta.

„Õppisin Rakvere Internaatkoolis täielikul riiklikul ülalpidamisel. Kool andis ülimalt hea hariduse ja garanteeris spordi ning huvialategevuse täiesti tasuta. Pärast keskkooli lõppu teenisin Nõukogude armees. Hiljem töötasin 12 aastat Norilskis. Lõpetasin tehnikumi tehnik-elektrikuna. Kogu pika töökarjääri vältel olen töötanud elektrierialadel kaevandustes.“

Oma töömehetee lõpetas Veeremaa Eestis raudteel, kust ta koondati (või vallandati) ja mille pärast ta hiljem oma sõnul 6 aastat kohut käis. „Võitsin selle protsessi, aga hüvitust ei saanud ikka,“ kinnitab ta.

ERSPst Vasakparteini

Veeremaa on poliitiliselt aktiivne. Parteide nimekiri, „kuhu parteikaabakad mind peale Eesti Kongressi on sundkorras ja vabatahtlikult kandnud ja välja visanud,“ on järgmine: ERSP, Isamaaliit, IRL, Keskerakond, RÜE, Eestimaa Ühendatud Vasakpartei.

Ta osales EÜV nimekirjas ka viimastel Riigikogu valimistel. Sai Lääne-Viru ringkonnas 17 häält.

Kuulutaja ja Tõnu Veeremaa kirjavahetus sai alguse ligi kaks nädalat tagasi, kui meie e-postile laekus n-ö lugejakiri kellegi Tihoni meiliaadressilt. Aadress viitas Venemaal asuvale serverile, kuid kiri ise oli puhtas eesti keeles ja allkirjastatud meie loo peategelase Tõnu Veeremaa poolt.

Kirjas pragas Veeremaa üsna valimatute sõnadega Ants Laaneotsa, Ilmar Raagi ja Raul Rebasega, kelle sõnavõttudest julgeolekukonverentsil Kuulutaja kaks nädalat tagasi kirjutas. Kirja lühendatud ja pisut (Tõnu Veeremaa enda poolt) kohendatud varianti saab lugeda siitsamast.

Teatud mõttes olime „kahvlis“. Ühtpidi ei pea me lugejakirju avaldama, seda enam, et Laaneots-Rebane-Raag rääkisid üldiselt ja mitte kodanik Veeremast ning seega ei riivanud nad mingil määral ka Veeremaa kui üksikisiku au ega väärikust; kuid samas annaksime kirja avaldamata jätmisega Veeremaa suureks kahjurõõmuks aluse veendumusele, et Eestis polegi sõnavabadust, nagu ta kahtlustab.

Niisiis saab Tõnu Veeremaa sõna nii lugejakirjas kui ka alljärgnevalt. Intervjuud, muide, on temaga raske teha, sest vastust konkreetsetele küsimustele ei tule. Need vajuvad juba pärast poolt lauset laiali, muutudes Veeremaa pikaks monoloogiks, mis küsimusega otseselt enam ei haaku.

Sõnapaar „pätid ja kaabakad“ kordub loendamatult palju. Päris lihtsustatult saab asja kokku võtta Veeremaa arusaamaga: „Milleks üldse on seadusi vaja? Seadusi teevad pätid ja kaabakad, et saaksid nende abil õigustada oma pätitegusid. Ausal inimesel ei ole seadusi vaja.“

Ants Laaneotsa peab Veeremaa sõjaõhutajaks, sest tal olevat Ukrainas omad ärihuvid. Konkreetsemalt vihjab Veeremaa relvakaubandusele. Ühtki tõsiselt võetavat tõestust ta oma süüdistustele muidugi ei esita – tema teadmised ja „teadmised“ pärinevad meediast, nii Vene kui ka Eesti omast, mida ta siis tõlgendab.

Küsimustele, mis mõttes Laaneots (ja Eesti) vaenu või sõda õhutab, millal Eesti kellelegi viimati kallale tungis või kellele me üldse oleks võimelised kallale tungima, vastab Veeremaa: „Eestil pole üldse midagi haukuda. Eesti peaks hoidma taktikat, et käed üles – nii jääks mitte milleski süüdi olev rahvas alles.“

Kas Venemaal on siis elu parem, kas seal pole kaabakad võimul? „Ei ütleks, et otseselt parem,“ vastab Veeremaa. „Aga kui ma poleks võtnud 90ndal aastal Eesti kodakondsust, saanuks ma 50aastaselt eripensionile, mul oleks vaba liikumine, ka Euroopas.“

Selle jätab Veeremaa täpsustamata, mil moel takistab tema vaba liikumist Eesti pass. Küll aga tunnistab, et pärast Nõukogude Liidu lagunemist pole ta Venemaal käinud ega sealset elu oma silmaga näinud.

Miks Veeremaa siis Vene kodakondsust ei võta? Esialgu on vastuseks taas ebakonkreetne lause, aga lõpuks saan siiski kätte tema enda versiooni valitsevast olukorrast: „See on surnud ring: Eesti kodakondsusest pole enne võimalik loobuda, kui Venemaa oma on käes, aga Vene oma ei saa enne, kui Eesti kodakondsusest on loobutud.“

Poliitiliselt aktiivne

Veeremaa, esmapilgul küll tundmatu Tapa pensionär, on endale siiski ka avalikkuses tähelepanu tõmmanud. Kusagil nimetas ta Eesti meditsiini mõrtsukateks ja väitles enda sõnul pärast seda pikalt arsti ja poliitiku Peeter Mardnaga.

President Ilvese „jääkeldrisse“ esitas ta ettepaneku ettepaneku järel – igaüks võib (vähemalt osa neist) ise lugeda. „Kui ma olin üle saja ettepaneku esitanud, taoti mul internet lukku,“ lisab ta.

Tapa inimesed peaksid Veeremaad tundma: aeg-ajalt käib ringi kaabuga, mille ümber Venemaa trikoloor ja sellel kiri Rossija. Ja näiteks pildistab, kui mõnel eestimeelsel üritusel ausamba jalamile lilli asetatakse või miskit muud „natsionalistlikku“ tehakse.

Kui ma muu jutu sees retooriliselt pillan, et kas ikka kõik Riigikogu liikmed on pätid – tunnen isiklikult näiteks kauaaegset poliitikut, peagi keskkonnaministriks saavat Marko Pomerantsi -, siis jääb Tõnu Veeremaa vastusega esialgu jänni. Aga mitte kauaks: kulub vaid napp tund, kui minu e-postile jõuab Veeremaa järgmine kiri, kus ka Pomerantsi kui kaabaku „süü“ (vähemalt Veeremaa arvates) tõestatud.

Kolme asja tahan veel teada. Kas nimekiri järgmiseks küüditamiseks on juba koostatud ja kas mina, Aivar Ojaperv, nüüd ka seal kirjas olen? Selget vastust ei tule, aga mina saan nii aru, et küllap ikka nimekiri juba on, ja kui polegi, siis küll see koostatakse. Enda isiku kohta ma täiendavat teavet ei saa.

Kas Tõnu Veeremaa saab oma väljaütlemiste ja tegevuse eest Venemaalt väikest abiraha? „Seda ma teile ei ütle.“

Ja lõpuks: kas Tõnu Veeremaa arvates on Eestis mõni institutsioon või asutus, kus pole pätte ja kaabakaid? „Ma pean mõtlema, esimese hooga ei oska öelda.“

___________________________________________

Tõnu Veeremaa venemaalaste zombistumisest

(Alljärgnev arvamusavaldus on vastukaja 27. märtsil Kuulutajas ilmunud artiklile „Ants Laaneots: venemaalased on täielikult zombistunud“.)

Erukindral ajab suust räiget valet välja! Militaristid on rohkem zombistunud kui venelased ja nendel on isiklikud militaarhuvid relvakonfliktides. ETV ja ajakirjandus on täielikult ilves-jänkilaste kontrolli all. Valetamise maht on kordades suurem nimelt Eestis.

Laaneots lükkab ümber isegi EuroNews ja OSCE andmed. See, et 80 protsenti venelastest saab oma info TVst, on Raagi suust täielikult vale.

Ei jõudnud Nõukogude Liit lagunedagi, kui Venemaa ümber hakkasid tekkima USA sõjaväebaasid. Suuremad USA agressioonid maailmas on Vietnam, Kosovo, Aafrika, Araabiamaad, kuhu USA on transportinud oma dimukraatiat, maavarade ja nafta pärast. USA baasid on juba Eestiski.

Ukraina sõda alustas USA selleks, et hõivata Krimmi Sevastoopoli ning Odessa sadam ja maa-alad gaasi tootmiseks. Ka Gruusia sõja provotseeris USA Musta mere sadamate pärast.

Ukraina regulaarväed ja OSCE vaatlejad rikuvad relvarahu, mitte iseseisvuslased! Vaatlejad korrigeerisid tulistamisi. Lääs ongi kurja juur ja Venemaa on tsivilisatsiooni päästja. Venemaa kaitseb oma territooriumi, USA tungib pidevalt võõrriikidesse.

Maakera elanike arvu vähendamise doktriin pärineb USAst, mitte Venemaalt. Venemaa riigivõlg on kordades väiksem kui USAl. Venemaa peab kaasajastama oma relvastust, et seista vastu USA agressioonidele. See pole palavikuline sõjahüsteeria nagu Eestis, vaid enesekaitse, kulutades selleks 4,2 protsenti SKPst.

Samas Eestis elab üle 300 tuhande inimese vaesuspiiril, üle 300 tuhande on tööpuudusest sunnitud käima ja elama välismaal, aga militaarkulutused lähenevad Eestis 4 protsendile.

Vene rahva toetus Putinile on ligi 80 protsenti, kuid Ilvese toetus rahva hulgas on olematu. Sellepärast kardetakse isegi otsevalimisi, vaatamata valimistulemuste võltsimistele.

Opositsioon Eestis ei pääse võimule võltsimiste ja ERRi kallutatud kampaania tagajärjel. Ei jäänud püsima Pätsi diktatuuririik 1940. aastal, kus valimisi võltsiti kordades vähem kui ansiplased seda teevad, ilma Putini abita; ei jää ka see röövkapitalistlik-natsionaalriik püsima!

USA imiteerib globaalse administraatori rolli täiega. Lõuna-Osseetia, Abhaasia, Krimmi, Luganski, Donetski ja varsti ka Baltimaade rahvad soovivad ühineda Venemaaga, sest ELi vaesus on viinud nii kaugele.

Ukraina laguneb reaalselt väikesteks tükkideks, oligarhide impeeriumiteks. Oligarhid on riigi paljaks varastanud nagu Eestiski.

Sama plaanib Reformierakond Ida-Virumaal.

Jänkide plaan on hävitada üleliigsed inimesed, et saada maavarad omale. USA tarnib oma sõjatehnikat Ukrainasse ja Baltimaadesse, et läbi relvatehingute ahistada rahvaid ja vallutada territooriume Venemaa külje all.

Venemaa peaks paigutama oma raketid ümber USA, et saavutada tasakaal.

Laaneots ei hiilga sugugi oma teadmiste ja tõe levitamisega, tema pea on ainult pilotka kandmiseks! Ta kaitseb röövkapitalistide ja militaristide isiklikke huve. Tema vene-ukraina murdega keel on valetamiseks ja sõja õhutamiseks omakasu eesmärkidel.

Kapitalism laguneb kogu maailmas ilma Putinita ja püsib ainult USA relvade toel. USA huvid Baltikumi sadamates on kordades suuremad, kui seda on Venemaa huvid.

Eesti võimud ise rahastavad ja provotseerivad natsionalismipuhanguid, SSi kokkutulekuid Sinimägedes, kus osalevad Riigikogu saadikud. Valitsus eraldab selleks raha.

IRL sünnitas isegi natsionalistliku partei – EKRE.

Isehakanud meediaekspert-arvamusliider Rebane on ise kõrge enesearvamusega loll ja troll. Milliseid patriootilisi üritusi, rituaale, tseremooniaid ta soovitab ja õhutab? Rituaalteemad pehmendavad zombide mälu, mitte kogukonna omavahelisi konflikte.

Tegelikud ajuloputajad-valetajad on eks-militarist Laaneots ja isehakanud meediaeksperdid-valetajad Raag ja Rebane.

Tõnu Veeremaa