Töötukassa spetsialistid külastasid OG Elektra logistikakeskust

Hiljuti käisid töötukassa esindajad ekskursioonil AS OG Elektra uuenenud logistikakeskuses Lepnal, et saada parem ettekujutus sealse laotöö olemusest ning tänu sellele tööotsijatele paremini tööpakkumisi vahendada.

Liisi Kanna

AS OG Elektra personalijuht Piret Ruusoja rääkis, et töötukassa spetsialistid olid juba varasemalt ettevõtte laotöö võimalustega tutvumise vastu huvi tundnud ning tänavu sügisel tekkis logistikakeskuses ka tööjõuga probleem – nii saigi külaskäik kokku lepitud. „See oli kahepoolne huvi. Kui töötukassa töötajad on ise meil külas käinud ja näinud, kuidas täpselt töö logistikakeskuses toimub, siis oskavad nad ka tööotsijale täpsemalt rääkida, milles töö seisneb ja kuidas logistikakeskuses töökorraldus välja näeb,“ selgitas Ruusoja.

Lääne Virumaa osakonna tööandjate konsultant Anu Tooming märkis, et töötukassa jaoks on väga oluline tunda oma piirkonna tööandjaid ja toetada sobivate töötajate leidmisega. „Külastuse eesmärgiks oli tutvuda kaasaegse paberivaba logistikakeskusega ja laos töötamise võimalustega, et meie nõustajad saaksid paremini vahendada tööpakkumisi tööotsijatele. Olime kuulnud, et OG Elektra logistikakeskus on täiesti digitaalne, aga ei osanud hästi ette kujutada, kuidas see töötab,“ tõdes Tooming.

Ta nentis, et keskust külastades jäi väga positiivne mulje innovaatilisest tööandjast, kus kõik tööülesanded ja toimingud olid täpselt paika pandud, et kogu logistika toimiks. „Juhataja Veiko andis meile nii põhjaliku ülevaate tööprotsessidest. Väga huvitav oli näha, kuidas tõstukid liikusid mööda vahekäike ja komplekteerijad võtsid kiiresti ja osavalt kõik vajalikud kaubad,“ jagas Tooming muljeid.

„Samuti oli hea oma silmaga näha töötingimusi, tehnoloogiat ning aru saada, millise kompetentsiga inimesed töötavad laos,“ jätkas tööandjate konsultant, lisades, et külastus oli osalistele igati vajalik, sest nii tekib töötukassa nõustajatel ettekujutus laotööst ja nad oskavad seda ka tööotsijatele selgitada.

Tooming nentis, et töötukassa nõustajad külastavad võimalusel meelsasti tööandjaid. „Tavaliselt kohtuvad tööandjatega töötukassa tööandjate konsultandid, et mõista paremini tööandjate vajadusi ja ootuseid töötukassale. Tööandjaid toetame töötukassa teenustega, et leida uusi töötajaid, aga ka hoida olemasolevaid,“ selgitas ta.

OG Elektral on sõlmitud töötukassaga ka koostöö kokkulepe. „Nemad toetavad meid vabade töökohtade täitmisel ning meie kasutame näiteks nende poolt pakutavaid proovipäeva ja tööpraktika võimalusi,“ rääkis personalijuht Piret Ruusoja. „Käisime ise septembris töötukassas külas, kui nemad tutvustasid meile pakutavaid toetusi ja võimalusi,“ lisas ta.

Ruusoja nentis, et valdavalt kasutab ettevõte tööjõu otsingul töötukassa portaali töökuulutuste vahendamiseks, kuid aeg-ajalt pöördutakse ka konkreetse sooviga. „Näiteks uue kaupluse avamise puhul oleme palunud, et tehtaks töötajate leidmiseks n-ö sihtotsing konkreetses piirkonnas. Või kui on probleemne ametikoht, mida me ei suuda täita, siis palume samuti abi. Näiteks sügisel pöördusimegi logistikakeskuse komplekteerija ametikoha tõttu,“ selgitas personalijuht tööjõu otsingute võimalusi.