Tourestil paiknes sisetursim kesksel kohal

Aqva Hotel & SPA teenuste vastu oli taas suur huvi. Fotod: Ülo Külm

Baltikumi vanim ja väidetavalt suurim turismimess Tourest, mida peetakse aastast 1991, toimus eelmisel nädalal, neljapäevast laupäevani, Eesti näituste messikeskuses. Kuigi tegu oli veelgi tagasihoidlikuma ettevõtmisega kui aasta tagasi, võttis Tourest 2024 tinglikult enda alla ikkagi kolm suurt halli – põhihall, „Puhka Eestis“ hall ning Eesti toiduteega seonduv „Elamuste ja maitsete“ hall.

Ülo Külm

Reisimisest unistamine on inimestele loomuomane, võimalusi reisimiseks on väga palju, selge see. Millega aga erinevaid reisivõimalusi koondav, suunav ja täpsemat infot jagav Tourest 2024 üllatas, mida sellel üldarvult juba kolmekümne esimest korda toimuval messil külastajale tegelikult pakkuda oli?

Kohati meenutas pigem toidumessi

Lakooniliselt öeldes – seekord suhteliselt vähe. Supersoodustusedki pigem puudusid, kuigi mööndusi tehti ja kusagil jagati teavet reisilaenudegi kohta. Eraldi tuleks rõhutada sedagi veidrat asjaolu, et üritus meenutas (esmamulje põhjal) pigem toidumessi! Sest kõik kolm halli olid piltlikult öeldes söögi-joogiga kaubitsejaid täis. Isegi põhihallis tundus sedasorti bokse tavalisest märksa rohkem olevat.

Külastajaid muidugi jagus endiselt kõikidele päevadele. Tuhandetes kindlasti, võimalik, et kokku tuli messile isegi kümneid tuhandeid huvilisi. Seda enam, et Tourest 2024 oli pikalt avatud – kella kümnest hommikul õhtul kuueni.

Läki Lätti, naabritele külla

Rohkesti tutvustas põnevamaid paiku ja reisimis/puhkamisvõimalusi oma riigis, regioonide kaupa just Läti. Leedu hakkas kuidagi vähem silma. Soome osa jäi samuti kaunis tagasihoidlikuks.

Millised eksootilisemad sihtkohad silma jäid? Tõenäoliselt Tansaania ja Jaapan. Armastuse saare Küprose, seal sündis teatavasti armastuse jumalanna Aphrodite, Egiptuse ja Gruusia boksid peaks samuti ära märkima. Ning mõistagi Ukraina. Vahemärkusena võib ähelda, Egiptlased lõbustasid messikülastajaid rahvatantsugagi.

Messil nägi ka rahvuslikke etteasteid.

Mis alati kohalolevaid laevafirmasid puudutab, siis „kolm kanget” Tallink, Viking Line ja Eckerö Line olid korralikult pildil. Tallink mõistagi kesksel kohal, muuhulga pakuti kolmekümneeurost päevakruiisi.

Esile Ida-Virumaa ja spaad

Eesti osas tooks eraldi jälle esile aktiivselt osalenud Ida-Virumaa, kuid tegelikult olid kõik maakonnad ja linnad kenasti väljas. Võru maakonna Setomaa boksis ja paaris kohas mujalgi võis päeva jooksul osa saada isegi rahvalikest tantsuetteastetest või pillimängudest.

Veekeskuste ja spaade kohapealt konkureerisid ilmselgelt Tallinna, Pärnu, Haapsalu, Toila ja Rakvere omad. Kesksel kohal hakkas silma kindlasti just välismaalgi kõrgelt hinnatud Rakvere Aqva Hotel & SPA. Nad ongi tegelikult juba aastaid suure, atraktiivselt väljamängitud boksiga messidel esindatud ja nende teenuste vastu oli taas suurem huvi. Tekkisid isegi  järjekorrad teenuste ette broneerimiseks.

Aqva Hotel & SPA seekordseks ahvatlevaks messipakkumiseks oli nende Shanghai massaaži ostjale tasuta majutuse võimaldamine. Messil jagasid nad tasuta ka oma mahukat kvaliteetajakirja, mille esikaanelt vastu vaatamas muusik Hendrik Sal-Saller.