Tuleb lõbus fotojaht

fotojaht

Lääne-Viru Maavalitsus ja Rakvere Põhjakeskus jahivad 6. novembrini meeleolukaid fotosid papside ja laste ühistegemistest, et rõhutada isadepäeva eel isa rolli ning väärtustada isade ja laste veedetud ühisaega.

Põhjakeskuse turundusjuht Marilys Pruuli sõnul on lapse sirgumisel isa roll oluline ja ühised mälestused koos veedetud ajast salvestuvad mälupiltidena terveks eluks. „Fotojahiga “Paps ja laps” aitame kaasa kõige erilisemate hetkede talletamisele. Ühtlasi saab jäädvustatud fotodelt rõõmuhetki üha uuesti kogeda ja ka tulevaste põlvedega jagada,“ selgitas Pruul.

„Pilte on aastate vältel laekunud tõeliselt palju ning meil on selle üle ääretult hea meel. Ma olen veendunud, et eesti mees on hea isa ja leian, et ülilahedate papsidega tulebki uhkustada ning fotod teele panna,“ kommenteeris fotokonkursi eestvedaja, Lääne-Viru Maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Kristel Kitsing.

Fotojahil „Paps ja laps” võivad osaleda kõik, kes tunnevad, et isa ja laste ühised hetked väärivad jäädvustamist. Oodatud on nii humoorikad, armsad, erilised ja ka ootamatult lahendatud fotod, mis kajastavad papside ja laste ühishetki.

Iga autor tohib konkursile esitada kokku kuni kolm fotot. Esitada ei või töid, mis on osalenud teistel fotokonkurssidel.

Võistlusfoto peab olema hea kvaliteediga, et seda oleks võimalik vähemalt A4 formaadis välja trükkida (resolutsioon soovitavalt min 180 dpi, suurus 2048×1536 pikslit).

Pildid ei tohi olla digitaalselt töödeldud, va minimaalne kontrastsuse, heleduse ja värvi korrektsioon ning teravustamine. Lubatud on pildi vähene lõikamine. Elementide kustutamine või asendamine ei ole lubatud. Pilt ei tohi olla mitmest pildist kokku pandud. Ei tohi esitada ka digitaalselt kokku kleebitud panoraame. Filmile pildistatud või lõigatud panoraamid on lubatud.

Pilte saab konkursile esitada 6. novembrini, saates need meiliaadressile kristel.kitsing@laane-viru.maavalitsus.ee. Fotod tuleb varustada autori nime ja kontaktandmetega ning pealkirjaga.

Saadetud töödest valib zhürii välja parimad fotod, mille autoreid premeeritakse Põhjakeskuse ja Lääne-Viru Maavalitsuse auhindadega. Auhinnakategooriasse kuuluvad I-III koht ja publiku preemia. Publiku lemmikuks osutub lehel www.facebook.com/papsjalaps 2016. aasta albumis hiljemalt 6. novembri südaööks enim “meeldib” klikke kogunud foto.

Fotojahile esitatud fotode puhul hinnatakse väljendusrikkust ja emotsionaalsust, kunstilist taset ning headest pildistamise tavadest kinnipidamist. Komisjonil on õigus konkursilt eemaldada tööd, mis ei haaku konkursi teemaga, kus ei ole märgitud korrektsed osaleja andmed, osaleja on esitanud valeandmeid või kui avalikul hääletamisel on kasutatud ebaausaid võtteid.

Võitjad kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle 13. novembril Rakvere Põhjakeskuses toimuval isadepäeval.

 

Kuulutaja