Üleskutse: suhtuge olukorda tõsiselt

Riigis on kehtestatud eriolukord ja tungivalt soovitatakse vältida inimkontakte ehk kohtuda teiste inimestega äärmisel vajadusel ja seda pigem vältida.

Head eakad! Palun suhtuge sellesse täie tõsidusega. Olukord mujal maailmas on tõestanud, et just vanemaealiste jaoks on viirus kõige ohtlikum, kuulute riskirühma.

Püsige võimalikult palju kodus ning kellel pole tõepoolest vältimatut vajadust mõne teenuse järele, lükake edasi käigud asutustesse ja ettevõtetesse. Sealhulgas ka näiteks pangakontorisse, mille osas on minuni jõudnud murettekitav info rohke külastatavuse kohta.

Just teie olete ikka ja alati ühiskonna nurgakivi, mõistuse hääl järeltulevatele põlvedele, hoidmaks neid hädadest. Hoidke nüüd ka iseennast, enda tervist!

Head noored! Mõistan hästi, et sõbrad ja suhtlus on teile väga olulised. Pikad päevad kodus, kui ka koolitööd tehtud, on lõpuks igavad. Pealegi on oluline viibida värskes õhus, teha ka sporti. Ometi tuleb meeles pidada situatsiooni tõsidust.

Kaubanduskeskustest on kolitud nüüd parkidesse ja välispordiväljakutele. Kas 5, 7 või 12 noort koos on mõistlik kooslus eriolukorras, mis sest, et õues? Ei.

Tore, kui teed trenni! Välialad justkui selleks ongi. Koos ühe-kahe sõbraga. Pane kindad kätte, ära puuduta pärast oma nägu. Kui oled paari sõbraga aktiivselt värskes õhus liikudes, näiteks joostes koos, on see ma usun okei. Aga noortekambad parkides kogunemas, kus teist jääb maha veel ka krõpsupakkide meri jm sodi sellele lisaks – ei ole okei.

Mul on sulle ettepanek. Kutsu kaasa see üks sõber, kellega hoiad õues kõndides ka nii umbes meetrist distantsi, ei kallista, tervitad eemalt, aga jalutades on väga mõnus suhelda. Võtke kaasa kumbki prügikott ja hoopis korjake jalutades prügi! Plogging, you know?

Homme aga valige hoopis järgmine koht, kus jalutada. Aga ikka – korjates, mitte tekitades prügi. Vot see oleks hiiglama äge!

Noored, olete mõistlikud ja lahedad. Praegu on teil see võimalus näidata oma positiivset aktiivsust, suhtumist ja eeskuju. Mina usun teisse!

Teeme sõpradega piknkikke Tammikus ja Teatripargis siis, kui eriolukord on möödas.

Triin Varek,

Rakvere linnapea