Vaade Eesti Laulule: Uku Suviste ettearvatud võimas triumf

Eelmisel laupäeval toimus Saku Suurhallis Eesti Laul 2020 finaal, kus asus võistlustulle ühtekokku kaksteist artisti, kaksteist laulu. Võitjateks ennustati juba algstaadiumis emba-kumba, kas Uku Suvistet või Jaagup Tuisku, vanem ja kogenum laulja neist ka küllalt veenvalt peale jäi.

Ülo Külm

Kohe alguses jäi Saku Suurhallis kõrvu karm ja mitte õiglane kommentaar Eesti Laul 2020 finaali kohta – kõigi aegade nõrgem finaal, kõik lood on ümmargune null.

Öelduga mingil juhul nõustuda ei tahaks – Eesti Laul 2020 finaal paistis silma küllaltki ühtlase taseme poolest, olgugi, et pigem keskmise.

Tõsi muidugi on, et sel aastal finaalis sädelevaid pärle pea polnudki, välja arvatud Laura tõepoolest igati rokkiv ja õnnestunud kompositsioon „Break Me“. Üllataval kombel jäi see „üle prahi“ laul aga suurema tähelepanuta.

Muidugi muusikalises mõttes eristus selgelt teistest ka Aneti & Fredi „Write About Me“ ning vähemasti superfinaali esikolmikusse pala jõudiski. Ning mingil määral läks rohkem korda Uudo Sepa esitus. „I´m Sorry. I Messed Up“, ilmselge edasiminek.

Esimeses voorus oli 47 082 hääletajat, teises voorus (superfinaalis) veelgi rohkem, 49 502. Hingestatud armastuslaulud kõnetavad alati ning nagu ikka – võitja võtab kõik. Eestit läheb Eurovisioonile esindama Uku Suviste.

Mäletatavasti eelmisel aastal Ukul siiski nii hästi ei läinud. Seekord oli tema uue loo „What Love Is“ taga aga Venemaa kõrgliiga superstaar Filipp Kirkorov, kes teadis täpselt, millise nupu peale vajutada. Isiklikuks minnes, „What Love Is“ on senini raudkindlalt Uku parim lugu üldse.

Loomulikult mängis Eesti Laul 2020 võidus otsustavat rolli Uku võimas vokaal ning veenev ja kandev esitus – tema põhikonkurent eelnevalt ja ka otsustavas faasis, nooruke Jaagup Tuisk jäi paratamatult alla. Kuigi tema „Beautiful Lie“ oli samuti atraktiivselt üles ehitatud.

Eestit esindab Eurovisioonil Uku Suviste. Foto: Aurelia Minev / ERR