Veebikasiinod kujundavad hasartmängunduse tulevikku

Tehnoloogia muutub meie eludes aina enam oluliseks ja väga paljud valdkonnad läbivad hämmastavalt kiireid arenguprotsesse ja innovatsiooni. Inimesed muutuvad internetiga ühendatud seadmetest nagu mobiiltelefonid, tahvelarvutid ja nutikellad aina enam sõltuvaks. Väga mitmed valdkonnad on pidanud tegema oma harjumuspärases praktikas väga palju muudatusi, et elanike käitumisharjumiste muutumisega kaasas käia.

Erandiks ei ole siinjuures ka hasartmängutööstus – uued online kasiinod peavad leidma nutikaid võimalusi, kuidas sadadest ja tuhandetest konkurentidest eristuda ning pakkuda 

pidevalt uut meelelahutust. Veebis mängimise populaarsus on viimase kümne aasta jooksul pidevalt kasvanud ning ei näita raugemise märke. Millist innovatsiooni võib selles valdkonnas lähiajal oodata?

Tagasivaade hasartmängude ajalukku

Inimesed on omavahel erinevaid mänge mänginud juba aastatuhandeid. Esimesed näited täringumängudest pärinevad praeguse Iraani aladelt ning pärinevad vahemikust 2800 – 2500 aastat eKr. Ajaloolaste hinnangul võis tuhandeid aastaid tagasi leiutatud mäng meenutada tänapäevast triktrakki.

18. sajandil leiutati esimesed mänguautomaadid ja kasiinode populaarsus kasvas järsult. Nevadas legaliseeriti kasiinod esimest korda 1931. aastal ja  1970ndateks oli pelgalt meelelahutusest kasvanud meeletult suur tööstusharu – Las Vegas õilmitses ja õitses. Erinevad mänguautomaadid on ajaproovile vastu pidanud ja endiselt populaarsed nii maapealsetes kui veebikasiinodes.  

Interneti teke muutis hasartmängutööstuse asukohast sõltumatuks. Oluline pööre online kasiinode levikus tekkis 1994. aastal kui väike Kariibi mere saareriik Antigua ja Barbuda hakkas väljastama tegevuslitsentse ettevõtjatele interneti teel hasartmängude osutamiseks. Samal aastal asutati esimene ainult veebikasiinodele keskendunud Microgaming ja 1990ndate keskel tekkisid esimesed veebikasiinod. 

Tulevikutrendid hasartmängumaailmas

Interneti ja veebilehtede tulevikku kujundavad aina väiksemad mobiilsed seadmed. Kogu internetis leiduv teave ja meelelahutus peab sobituma kaasaskantavatesse seadmetega, seega pole ime, et mobiilsed hasartmängud ja spetsiaalsed rakendused on muutunud veebikasiinode lahutamatuks osaks. Esimese mobiilidele mõeldud kasiinotarkvara looja on Eestis asutatud ja tänaseks üheks suurimaks kasiinomängude arendajaks tõusnud Playtech.

Hasartmängude otseülekanded

Viimastel aastatel on populaarseks muutunud reaalajas mängude otseülekanded ja telesaated nagu õnneratta keerutamine või bingo. Huvitaval kombel eelistavad mängijad ka kodusest mugavusest või liikvel olles oma mobiilsest seadmest näha reaalseid diilereid või saatejuhte kaarte jagamas või ratast keerutamas.

Reaalajas mängud on eelistatud ka nende poolt, kes ei saa oma seltskonnaga koguneda reaalsesse kasiinosse ühise laua taha. Oma sõprade ja tuttavatega mängimiseks valitakse ühine pokkeri – või ruletiruum ja nauditakse lisaks põnevale meelelahutusele ka seltskonda. Soovi korral võib loomulikult jääda ka privaatseks ja oma isikut mitte teistele avaldada.

Veebikasiinodesse jõuavad tehisintellektid

Loomulikult on üks tasemel kasiinoprogramm oma olemuselt juba väga palju tehisintellektiga seotud ja mängijate käitumisest järeldusi tegev. Näiteks suudab kasiinotarkvara reeglina mängija kasutuskogemuse põhjal personaliseerida, milliseid mänge mängija eelistab ja soovitada selle põhjal sobivaimaid uusi mänge. Lisaks kasutavad online kasiinod kõneroboteid.

Me räägime siin hoopis päris inimese moodi klienditeenindajast, kes peagi veebikasiinodes silma peal hakkab hoidma. Testimisel on vastutustundlikku hasartmängimist propageeriv tehisintellekt, kes tuvastades mängija poolt ohtliku mängupraktika vestleb mängijaga ja tuletab meelde erinevaid reegleid. Erinevate testidega on tõendatud, et inimesed reagreerivad sellisele sekkumisele palju meelsamini kui kirjalikud sõnumid või e-kirjad, mis jäävad pigem täheepanuta.

Virtuaalreaalsus on jõudnud ka kasiinodesse

Mitmed Las Vegase kasiinod on seda juba katsetamas, kuid tulevikus soovitakse luua mängijatele väga ehedad VR kogemused läbi virtuaalreaalsuse seadmete. Kujutage ette, et jalutate ilma kodust lahkumata kuulsate Bellagio purskkaevude juures naudite õhtut Macau Venetianis? 

Tulevikuvõimalused võimaldavad igasugust meelelahutust kogeda palju ehedamalt ilma kodust lahkumata, mis on kahtlemata väga meeldiv vaheldus, kui mingil põhjusel igale poole reisida ei ole võimalik.

Hasartmängude tulevikus on veel palju arenguruumi

Veebikasiinod pakuvad juba praegu võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga tohutult palju uusi võimalusi. Tuhanded kasiinod ja sajad mänguarendajad näevad igapäevaselt vaeva, et pakkuda mängijatele aina pöörasemaid kogemusi.

Kuigi võib tunduda, et võimalustes tuleb varsti lagi ette, siis selles valdkonnas on kindlasti lähiaastatel oodata veel palju põnevaid üllatusi.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!