8 põhjust, miks eelistada hõbeehteid

Hõbe on alati olnud eestlaste jaoks olulisel kohal: hõbelusika kinkimine on levinud tava ja hõbeehted on armastatud igapäevavalikud. Selle kauni väärismetalli võlu seisneb tagasihoidlikus välimuses ja vastupidavuses, millega saab konkureerida ainult mõni teine väärismetall.

2021. aastal on hõbeehted endiselt au sees, seda nii moodsa maitsega ehtekandjate kui ka klassikalisema stiilieelistusega inimeste seas. Kui soovid oma ehtevalikut täiendada, siis siin on 8 suurepärast põhjust, miks eelistada just nimelt hõbeehteid.

1. Taskukohasus

Esimene väga oluline põhjus, miks hõbe on pidevalt kulla ees rohkem soositud, on hind. Ehkki kuldehted on kaunid, on hõbe märksa taskukohasema hinnaga. Tänu sellele on võimalik sama summa eest hankida kas või mitu hõbeehet ilma rahakotile suuremat lööki tekitamata. Samas on hõbe taskukohane ka nikkelehetega kõrvutades: nikkelehted on küll soodsamad, kuid sugugi mitte nii vastupidavad. Hõbe ühendab endas parima hinna-kvaliteedi suhte.

2. Mitmekülgsed disainid

Hõbe on väga kergelt voolitav väärismetall, mistõttu on see tuntud ühe kõige mitmekülgsema metallina. Ühel hetkel võib hõbe särada peene käevõru näol, järgmine hetk hoopis suurema antiikvälimusega kaelakee disainis.

3. Hõbe kaalub vähe

Hõbeehted on üllatavalt kergekaalulised, mis on väga hea uudis ehtekandjale. Hõbedast kaelakeed võib kanda pikemat aega ilma, et tekiks väsinud tunne. See kehtib eriti kõrvarõngaste puhul: suurema disainiga hõbekõrvarõngad ei väsita kõrvu isegi siis, kui kanda ehteid terve päev.

4. Vastupidavus

Ehkki hõbe on kerge ja hõlpsalt voolitav, on see samas väga vastupidav ja tugev väärismetall, eriti võrreldes kullaga. Kuld on tunduvalt pehmem ja väänduvam, mistõttu tuleb kullasulamisse lisada rohkem muid metalle, mis toetaksid kulla struktuuri. Hõbe on aga märksa vastupidavam ja ei vaja nii palju tuge teistelt metallidelt.

5. Sobib iga riietusega

Kuna hõbe on neutraalset värvi, sobib see iga värvi riietuse juurde suurepäraselt. Kuld võib olla liialt silmatorkav, eriti konservatiivsematel sündmustel kandmiseks. Hõbe sobib see-eest igapäevaseks kandmiseks ja on sama efektne ka pidulikematel oludel. Pidudel või tähtpäevadel võib hõbedat ja kulda suisa omavahel kombineerida, et luua omapärasem kahetooniline välimus.

6. Rohkem kalliskivivalikuid

Üks hõbeda põnevaid eeliseid on mitmekülgsed kalliskivivalikud. Kuna hõbe on niivõrd neutraalse värviga, sobib see hästi kokku ka selliste kalliskividega, mis muidu kulla juurde ei sobiks. Hõbedat võib kombineerida rubiinide, smaragdide, merevaigu, helmeste või kas või turmaliiniga: tulemus on igal juhul kaunis ja väga unikaalne.

7. Tervislik

Tervislike eluviiside entusiastid eelistavad hõbedat selle terviseomaduste tõttu. Inimesed on juba aastasadu teadnud, et hõbedal on raviomadused. Lisaks võimsale antimikroobsele mõjule aitab hõbe reguleerida kehatemperatuuri ning võib aidata isegi haavade paranemisele kaasa.

8. Väärtus võib tõusta aja jooksul

Hõbeehted võivad küll olla soodsamad, kuid neid ei saa võrrelda nikli või mõne muu mitteväärismetalliga. Hõbe on oluline finantsinstrument, millega kaubeldakse maailmaturgudel. See tähendab, et aja jooksul võib hõbeda väärtus oluliselt kasvada. Mõnes mõttes on hõbeehted justkui investeering, mis teenib end tulevikus kopsakalt ära.

Jahonts e-pood toob sinuni sajad kaunid hõbeehted, mis pakuvad kõiki ülalmainitud eeliseid. Sind tervitavad rahakotisõbralikud ehted ja mitmekülgsed disainid, mis rikastavad igapäevariietust. Kui soovid täiendada oma ehtevalikut, uuri Jahontsi e-poe valikus olevaid hõbeehteid – telli ehteid turvaliselt internetist, nautides mugavat ostukogemust ja kiiret tarnet!