Adeele Sepp: eesmärk on vaatajal silm särama lüüa

4332_adeele

Menusaate „Su nägu kõlab tuttavalt“ hooaeg on jõudnud lõpusirgele ning ees ootab veel vaid finaalkontsert Saku Suurhallis.

 

Tõnu Lilleorg

Kaheksa oskusliku osaleja seas püüab pilku Viljandi Ugala näitlejatar Adeele Sepp, kes noppis kaks saatevõitu ja jõudis finaali nelja parema sekka.

Adeele, kuidas saate osalised end tunnevad?

Meil on väga kihvt punt koos, oleme õlg-õla kõrval ja toetame üksteist. Loomulikult on tööd palju ja pingeline on ka, aga see käib asja juurde. Ka kogu kaadri taha jääv seltskond koosneb suure sooja südamega inimestest – suurepärased professionaalid. Olen hästi tänulik ja õnnelik, et saan teha selliste inimestega koostööd. See on mind palju arendanud.

Kaua kestab numbri ettevalmistamine?

Aega ikka kulub, kõik tahavad endast parimat anda. Endast rääkides, siis Ugalas on praegu päris palju tööd, püüan selle kõrvalt pusida, käia Tallinnas nii palju kui võimalik. Maikeni (Kadri Koppel – toim), Villiko Kruuse ja Andrus Vaariku abil paneme need numbrid kokku. Raske oleks ka ilma Viljandis olevate toetajatele: Ugala teater ja akadeemia ning Pärimusmuusika Ait, kus saan etteasteteks proovi teha.

 

Kas grimm tehakse salvestuse päeval esimest korda?

Enamasti küll, kuid on ka grimme, mida katsetatakse varem.

Mis tunne on grimmi valmimise käigus kellekski teiseks muutuda?

Iga grimm on omaette reis. Istud iseendana toolis ja äkitselt hakkavad juhtuma imed, vaatad, kuidas sulle minut-minuti haaval kootakse külge täiesti uus roll. Seda on raske sõnadesse panna. Grimmi ajal roll sünnib ja täiustub.

Kas rolle luua on põnev?

Absoluutselt! Saad enda kohta palju teada, sest rolli saab luua vaid iseenda pealt ja see on põnev. Rolliga samastumise määr on erinev, osad on kaugemal, teised lähemal.

Kuidas Renars Kaupersiga see kaugus oli, ütlesite saates, et ta oli teie plikapõlve iidol?

Hea, et seda küsite. Renars on tõesti supermees ja teeb superägedat asja, austan teda. Võib-olla jäi mulje, et ta on ainuke mees minu elus – päris nii ei ole. Tema rolli punumine oli mulle suur väljakutse, sest kui sa austad ja hindad, siis tahad olla eriti täpne.

Nõudlikkus endale oli kõrgem?

Nõudlikkus iseendale on mul alati suhteliselt kõrge, olen loomult perfektsionist. Kõige rohkem tundsin seda David Bowie puhul, selle artisti suhtes on mul heas mõttes tohutu aukartus.

Räägitakse, et tänavu võiks võitja tulla tugevate naisvõistlejate seast?

Ma ei mõtle selle peale eriti. Minu jaoks on see töö väga lõbus ja mulle meeldib seda teha nii hästi kui ma suudan. Kui hakata mõtlema veel võistlemisele ka, siis läheks fookus kuskile mujale ära ja seda pole vaja.

Mis on näosaate sõnum?

Meie ajastul on väga palju negativismi ja rusuvust – nii poliitikamaastikul kui ühiskondlike probleemide osas -, mis võiks kõik olemata olla. Ma usun, et selle saate eesmärk on inimestel kord nädalas silm särama lüüa. Arvan, et see on olnud saate tegijate üks sihte ja ma usun, näen ning tunnen, et nad on selle saavutanud.

Vast võib öelda, et kedagi jäljendades suhtud temasse empaatiaga ja selline lähenemine vähendab konflikte, eraldatust?

Jah, ka see on teatritöö juures väga ilus ja ehk just sellepärast seda tööd teengi – saamaks samuti veidi paremaks inimeseks..

Näosaate osaleja Adeele Sepp. Foto: TV3