Agderi stipendium ootab kandidaate

2021. aasta stipendiumi sai tekstiilikunstnik Reena Curphey. Foto: VIROL

Lääne-Viru sõprusmaakond Agder Norrast annab taaskorda välja 25 000 Norra krooni (2500 eurot) suuruse stipendiumi Lääne-Virumaal tegutsevale kunstnikule või kultuuritegelasele.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu (VIROL) tegevdirektori Sven Hõbemägi sõnul on stipendiumi eesmärgiks edendada kultuuri- ja kunstikeskkonda maakonnas ning luua kohalikule kunstnikule või kultuuritegelasele võimalus areneda. „On äärmiselt hea meel, et koostöö meie sõprusmaakonnaga ka selle stipendiumi väljaandmisel jätkub ning saame läbi VIROL-i meie maakonna tublisid kultuuriinimesi märgata ja tunnustada,“ lisas Hõbemägi.

Stipendium võib jaguneda mitme kandidaadi vahel. Stipendiumitaotlus peab sisaldama kunstniku või kultuuritegelase isikuandmeid (sh pangakonto numbrit), loetelu 2022. aasta tähtsamatest töödest-projektidest ja kirjeldust stipendiumi kasutamise kohta. Taotlus peab olema vormistatud eesti ja inglise keeles.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit ootab vabas vormis taotlusi märgusõnaga „Agderi kunsti­stipendium“ 12. detsembril kella 17ks elektrooniliselt aadressil virol@virol.ee või postiaadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere.

VIROLi moodustatud komisjon valib esitatud kandidaatide seast vähemalt ühe inimese ning annab kandidaadi andmed edasi koostööpartneritele Norras.

Kuulutaja