Betoonimeister käivitas Tapal betoonitehase

betoon

Eesti juhtiv betoonisegude tootja AS Betoonimeister alustas Tapal kaubabetooni tootmist. Paigaldatud Liebherr Mobilmix 2,25 on moodne mobiilne betoonitehas tunnitootlikusega kuni 100 m3. Betoonimeistri kontsern töötab Eestis kokku 5 betoonitehasega, lisaks Tapale Tallinnas, Jõhvis ning Tartus.

Tapa tehase teenindusareaal on Lääne-Virumaa, Järvamaa, Ida-Harjumaa ja Põhja-Viljandimaa.

Tapale, Karja põik 8, soetatud kinnistule paigaldatud mobiilse tehase kolimine ja paigaldamine võttis aega ühe nädala. Rohkem aega kulub liitumistele tehnovõrkudega. Hetkel toimub tootmine elektrigeneraatorit kasutades, elektrivõrguga liitumistööd käivad. Veega varustab tehast Tapa Vesi.

 Betoonimeistri soetatud kinnistul Tapal ootab kasutamist tühjana seisev endisele Nõukogude armeele kuulunud remondihall, mis sobiks ideaalselt kasutusele võtta väiksemamahuliseks betoonelementide tootmiseks.

„Betoonisegude optimaalne veokaugus on kuni 50 km. Betoonikeemiat kasutades on tänapäeval võimalik betooni vabalt vedada kasvõi Tallinnast Tartusse,” ütles AS Betoonimeister juhataja Kalle Suitslepp.

„Kuid ehitajal on parem tööd organiseerida ning transpordikulusid vähendada, kui betoonitehas ei asu väga kaugel. Oma viie betoonitehasega ning laia ja mitmekülgse autopargiga oleme võimelised operatiivselt teenindama ka kõige suuremaid ja keerulisemaid ehitisi üle Eesti,” lisas Suitslepp.

Kuulutaja

AS Betoonimeister juhataja Kalle Suitslepp.

Foto: Raivo Tiikmaa