Börsihinnaga leping on parim valik aktiivsele kasutajale

Elektriga seonduv on olnud viimastel kuudel ja lausa aastal väga populaarne teema. Peamiseks põhjuseks on inimeste meeletult kõrged elektriarved ning samuti sarnaste majapidamiste vahel tekkinud suur vahe. Hetkeseisuga võib julgelt väita, et kõige parem lahendus enda arved kontrolli alla saada, on valida börsihinnaga leping. Järgnevalt vaatame üle, millised on selleks peamised põhjused.

Börsihinnaga tarbimist saad ise mõjutada

Tänasel päeval on võimalik kõikidel inimestel ise otsustada, millal pesevad pesu, kütavad elektriga maja või teevad muid elektriga seotud tegevusi. Kõige lihtsam nipp, jälgi elektri börsihind reaalajas ning tee vastavalt sellele otsused. Kui elektrihind on soodne, siis saate teha selliseid tegevusi, mis võtavad oluliselt rohkem elektrit. Samas, kui börsil hind tõuseb, siis peaksite hoolega vaatama, millised tarbijad võrgus on.

Tegemist võib olla küll alguses harjumatu tavaga, kuid peale mõningat aega on see täiesti normaalne. Paljude eestlaste jaoks on täiesti normaalne, et pesu pestakse öösel, sest elektrihind on sellel perioodil kõige soodsam. Valikuid on mitmeid, ning alati tasub enda kulutusi optimeerida.

Millised on suurimad elektritarbijad koduses majapidamises

Kindlasti tulevad esimese asjana meelde põrandaküte, küte ja pesumasin. Tegelikult on aga tarbijaid veel. Näiteks kui teie teler ja selle juurde kuuluv on pidevalt ühendatud vooluvõrku, siis tarbivad need elektrit. Tõsi, tarbimine ei ole suur, kuid kuude või aastate lõikes on tegemist arvestatava tarbimisega. Olukorras, kus te reaalselt seadet ei tarbi, on see mõistlik vooluvõrgust lahti ühendada.

See on ühtlasi ka kõige parem nipp, kuidas enda kulusi optimeerida. Järjest enam pööratakse rõhku ka rohepöördele ning rohelise energia tootmisele. Taastuvast energiallikast toodetava elektrienergia osakaal pidevalt suureneb ning loodetavasti annab see tunda varsti ka elektrihindades.

Kes on aktiivne elektri kasutaja

Kui jätta välja tööstused ning muu ettevõtlusega seotud elektritarbimine, siis aktiivseks elektritarbijaks on suuremad majapidamised. Näiteks, kui perekonnas kasvab kolm last, siis on pesumasina kasutamine küllaltki igapäevane tegevus. Täpselt sama käib ka kõikide muude lahenduste kohta, mis tarbivad teie majapidamises voolu. Olgu selleks valgustite pidev kasutamine või hoopis köögis küpsetamine.

Elektritarbimine on viimastel aastatel meeletult kasvanud. Peamiseks põhjuseks on inimeste mugavuse kasv ja soov enda elu maksimaalselt hästi elada. Tõenäoliselt ei mõelda hoolikalt läbi ka kütte- ja jahutuslahendusi ning hiljem nende kasutamist.

Kokkuvõte

Hoolimata laialt levinud arvamusest on Eestis elektrienergia saadavus ning hind mõistlikud. Mitmetes paikades on elektriga oluliselt keerulisemad lood ning kohati on hetked, kus elektrit ei ole võimalik kasutada. Eeldades, et eestlased on mõistvad, siis meid sellised probleemid ees ei oota, ning saame vabalt valitud ajal elektrit tarbida. Järgnevalt nimetame mõned elektritarbijad, mille tarbimist tasuks piirata või hoolikalt jälgida.

·         Elektriga küte ja jahutus

·         Vanad lambid ja valgustid

·         Põrandaküte vannitoas

·         Tühjana seisva korteri teler ja külmik

·         Kasutuseta köögitehnika