Esietendus lastelavastus Vaarikametsa elanikest

lastelavastus

Rakvere teatris esietendus Magnus Carlssoni animatsioonil „Desmond & träskpatraskfällan“ põhinev kantrihõnguline lastelavastus „Põrsas Desmond ja sookolli lõks“. Loo dramatiseeris Donald Tomberg ning lavale seadis Marko Mäesaar. See on lustakas lugu Vaarikametsa elanikest, üksteise aitamisest ning sõprusest.

Põrsas Desmond on Vaarikametsa parim küpsetaja. Ühel päikselisel hommikul on aga kõik tema küpsetised kadunud. Vähe sellest, ka teisi metsaelanikke on röövitud. Jänes Ronjal on kadunud poksikindad ja pasun, krokodilliemandal aga varastatud küünelakk.

Desmond on kindel, et pahategude taga peitub ahne sookoll. Keegi pole sookolli küll kunagi näinud, aga kinni tuleb ta ometigi püüda. Vaarikametsa elanikud asuvadki üheskoos sookolli jahtima, et kaitsta oma kodumetsa.

Marko Mäesaare sõnul võiks lasteni, ja miks mitte nende vanemateni, jõuda sõnum, et koostöö on edu aluseks. „Kogukonnana koos hoolides, koos jagades ning üheskoos eesmärgi suunas tegutsedes sünnivad imed. Kõik me tahame samastuda tegelastega, kelles on ülekaalus positiivsed väärtused. Vaarikametsas, nagu ka igapäevaelus, tahame, et meie lapsed samastuksid tegelastega, kes hoolivad ning teevad teistega koostööd, on lahked ja heatahtlikud,“ lisas lavastaja.

Lavastuse kunstnik on Marge Martin. Osades mängivad Helgi Annast, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Tiina Mälberg ja Peeter Rästas.

Põrsas Desmondi ja tema sõprade seiklustele saavad sel aastal kaasa elada lapsed Tartus, Haapsalus, Viimsis, Pärnus, Võrus, Jõgeval ja Elvas.

 

Põrsas Desmondit kehastab Peeter Rästas.

Foto: Alan Proosa