Esietendus lavastus vussi läinud esietendusest

etendus

Rakvere Teatri suures saalis esietendus Henry Lewise, Jonathan Sayeri ja Henry Shieldsi eksimuste komöödia „Hullemast hullem“, mille on lavastanud Elina Purde.

„Hullemast hullem“, originaalpealkirjaga „The play that goes wrong“, esietendus 2012. aastal Londoni äärelinna väikeses stuudioteatris nimega The Old Red Lion Theatre. Lavastus sündis väikese seltskonna näitlejate rühmatööna. Ootamatult menukiks saanud lavastus jõudis 2014. aastal West Endile, samal aastal käidi ka Suurbritannias tuuril.

2015. aastal võitis näidend parima uue komöödia Olivier´ auhinna. 2017. aastal jõudis materjal ka Broadwayle. Näidendi tohutust rahvusvahelisest edust annab aimu seegi, et vaid mõne aasta jooksul on „Hullemast hullemat“ tõlgitud enam kui 20 keelde ning lavastatud näiteks Hiinas, Ungaris, Argentiinas, Lõuna-Aafrika Vabariigis ja paljudes teistes riikides.

Lugu räägib harrastajate uuslavastuse „Mõrv Havershami mõisas“ esietendusest. Lavastaja astub publiku ette ja juhatab pidulikult õhtu sisse. Kõik peaks justkui olema valmis suurejooneliseks esietenduseks. Kuid kuidas mängida etendust, kui traagiline kukub välja naljakalt? Kui osatäitjad saavad vigastada ja dekoratsioon kukub kokku, rekvisiidid kaovad ära, tekst läheb meelest. Iga kord, kui tundub, et enam hullemaks minna ei saa, tabab näiteseltskonda uus ehmatus, mis paneb nende anded proovile.

Lavastus toob vaatajani kõik peened nüansid, millest sõltub teatriime võimalikkus. Nii, nagu plaanitud, ei lähe tol õhtul miski. Aga lõpuni see lavastus jõuab, maksku mis maksab.

Lavastaja on Elina Purde, kunstnik Marion Undusk, lavavõitlus Rein Oja (Eesti Draamateater) ning pantomiim Aleksander Eelmaa (Eesti Draamateater). Lavastuses mängivad Indrek Apinis, Ülle Lichtfeldt, Silja Miks, Anneli Rahkema, Peeter Rästas, Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer ja Tarmo Tagamets.

Komöödiat „Huulemast hullem“ mängitakse sel kevadel peale Rakvere veel Tartus Vanemuise väikses majas, Võru Kandles, Paide Muusika- ja Teatrimajas, Tallinnas Vene Teatris ja Haapsalu Kultuurikeskuses.

Kuulutaja

„Hullemast hullem“ räägib harrastajate uuslavastuse esietendusest, kus ei lähe miski nii, nagu plaanitud. Foto: Siim Vahur