Grossi Toidukaubad Viru Rallyl sünnib osalejate rekord

Timmu Kõrge_HR_SS1_Timo Anis

Tänavusele Viru autorallile registreerus tublisti üle saja võistluspaari. Tõsi, viimasel hetkel loobujate arvelt kahanes stardinimekiri sajale, kuid sellegi poolest on tegemist Viru ralli osalejate rekordiga.

13.-14. juunil toimuv Grossi Toidukaubad Viru Rally on Eesti autoralli meistrivõistluste kolmas etapp ja ühtlasi kuulub võistlus ka Läti meistrivõistluste arvestusse.

Osalejate rekord on positiivseks üllatuseks ka korraldajatele ning ühtlasi kinnituseks, et varasemate aastate rallide korralduslik pool on sõitjatele jätnud hea mulje. Oma osa lisavad ka Läti meistrivõistluste etapil osalejad: nimelt on juba mitmendat aastat Eesti Autospordi Liidu ja Läti Autospordi Liidu vahel kokkulepe, mis puudutab ühe autoralli meistrivõistluste etapi vahetust.

Suur osa on välisvõistlejatel, kokku on esindatud kuus riiki: lisaks Eestile veel Läti, Leedu, Venemaa, Soome ja Suurbritannia. Korraldajate sõnul on kõik selle rahvusvahelise seltskonna saabumiseks Rakverre ja Virumaale valmis ja oodata on põnevat rallit.

Stardinimekirja avavad EAL Eesti autoralli meistrivõistluste absoluutarvestuse liidrid Timmu Kõrge ja Erki Pints (Ford Fiesta R5), nende järel stardivad reedel Rakvere kesklinnast Harju Rally võitjad Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X). Kolmandana läheb rajale Sardiinia MMralli värske kogemusega Egon Kaur, kelle Mitsubishi Lancer EVO X kõrvalistmel istub Annika Arnek, kes seni on kaarti lugenud Sander Siniorule.

Siim Plangi-Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO) ja Raul Jeetsi-Andrus Toomi (Ford Fiesta R5) järel stardivad Läti meistrivõistluste liidrid klassis N4 Janis Vorobjovs-Andris Malnieks (Mitsubishi Lancer EVO X). Vorobjovs on ka varem  Virumaa teedel (edukalt) võistelnud.

Esiveoliste, kuni 1,6liitrise mootoriga autode kohta loe kommentaari kõrvalloost.

Esiveoliste kuni 2liitrise mootoriga autode klassis on liidrid Kristo Subi-Teele Sepp (Honda Civic Type-R). David Sultanjants ja Siim Oja toovad aga selles arvestuses Grossi Toidukaubad Viru Rally starti Citroen DS3 R3T. Tegu on 1,6liitrise turbomootoriga esiveolise autoga, mida on Eestis nähtud võistlemas vaid ühe korra. Ka selles klassis lisavad konkurentsi Läti sõitjad.

Rahvuslikus E-rühmas on kõikides klassides kohal taas märkimisväärne kogus sõitjaid ja esindatud on kõik, kes hooaja kokkuvõttes mõtlevad tiitlile. Veoautodele on Grossi Toidukaubad Viru Rally hooaja teiseks meistrivõistluste etapiks ja kokku tuleb neid starti kaheksa-üheksa meeskonna jagu.

Grossi Toidukaubad Viru Rally start ja finiš on vastavalt 13. ja 14. juunil Rakvere kesklinnas. Reedel, 13. juunil sõidab esimene auto Rakvere kesklinnas asuvale stardipoodiumile kell 17 ja laupäeval, 14. juunil saab Grossi Toidukaubad Viru Rally võitjaid tervitada samas kohas kell 18.

Reedel sõidetakse kahel korral Rakvere linnakatse, laupäeval on Grossi Toidukaubad Viru Rally südameks taas Kehala Ring, kus publikul kõike väga mugav jälgida: sealt jookseb läbi mitu katset ja Kehalas ning selle ümbruses on mitme kilomeetri ulatuses uusi lõike.

Kokku on kavas 11 kiiruskatset kogupikkusega 112,4 kilomeetrit.

Ralliraadio on Kuku raadio Virumaa sagedusel 99,6 Mhz ja internetis www.kuku.ee. Grossi Toidukaubad Viru Rally suurema osa katsete pealtvaatamine on tasuta, vaid Kehala Ringile maksab pilet 7 eurot.

 

Kuulutaja

 

Eesti autoralli meistrivõistluste absoluutliider Timmu Kõrge. Foto: Timo Anis