Haljala vallas tehakse taas filmi

õudusfilm

Nii nagu tunamullu ehitati Varangule üles nõukogulik kolhoos, et teha filmi „Igitee“, on nüüd Liiguste kandis lõpule jõudmas eesti esimese täispika õudusfilmi „Kiirtee põrgusse“ võtted.

Tõnu Lilleorg

Kahe koha vahe linnulennul on ligi 15 kilomeetrit ja õudusfilmi võttepaik asub selle režissööri Urmas E. Liivi maakodu õuel. Väike-Kõrve nime kandev vana talukoht asub üsnagi kolkalikus ümbruses, kuid jääb samas vaid paari kilomeetri kaugusele Tallinna-Narva maanteest, nii et autohääled on õuele kenasti kuulda.

Koht on Liivi valduses olnud ligi 10 aastat ja krunti korrastades leidis mees sealt ühe vundamendi, kust tuli ka välja raketipüstol. Uudishimuliku inimesena kuulas Liiv maad ja uuris arhiiviski nende müüride kohta ning nii hakkas tema peas idanema filmi stsenaarium. Ja kui kõrvalhoonete korrastamise järjekord jõudis üsna lagunenud saunani, jättis režissöör selle meelega puutumata, et ehk läheb filmimisel tulevikus vaja.

Nüüd jõudiski sobiv aeg kätte, kui lääpa vajunud palksaun filmilindile üles võeti, sest stsenaariumi kohaselt hakkavad filmis seda lammutama kaks venda. Noormehed saabuvad kasutatud džiibiga uljalt õuele ning peagi pöördub nende poole meeleheitel naine nimega Dora, kes palub abi oma kadumaläinud lapse leidmisel. Ja siit see õudne lugu, mille tegevus toimub ühe ööpäeva jooksul, kerima hakkabki.

Vendi mängivad Kristjan Kasearu ja Franz Malmsten ning Dorat Kersti Heinloo. Teistes osades astuvad üles Brigitte Susanne Hunt, Maia Vahtramäe, Merilin Mälk ja Mart Sander.

Filmi kolmenädalane võtteperiood saab läbi käesoleval nädalal ja režissöör on peaosatäitjaga väga rahul: „Kersti on kümnene laks!“ lausus ta. Liivi sõnul kannab valmivat linalugu lihtne loogika: keegi ei taha olla unustatud.

Lisaks Liigustele filmiti eile ja üleeile paar stseeni ka Rakveres: Olerexi bensiinijaamas, bussijaamas ja haiglas. Filmimeeskond on seejuures tänulik linna kultuuriosakonnale igakülgse abi eest.

Kinodesse peaks linateos, mida režissöör nimetab ühemõtteliseks „kokakoola ja popkorni filmiks“, jõudma järgmisel aastal.

Õuduka režissööriks on Urmas E. Liiv.

Foto: erakogu