Hea kohvimasin teeb hommikukohvist elamuse

kohvimasina-ostmine-koju

Klassikaline variant hea kohvimasina puudumisel on „pätikohvi“ nimeline jook – kohvipuru käib tassi põhja ja kuum vesi selle peale. Seejärel tuleb oodata, kuni kohvipuru tassi põhja settib, misjärel saab kuuma jooki juua ja loota, et puru hammaste vahele kinni ei jää. Õnneks on erinevate kohvimasinate abil koduseks kohvitegemiseks rohkem variante.

Neil, kelle hommik peab algama tassitäie kohviga, tasub investeerida korralikku kohvimasinasse, mis pakub mõnusat kohvielamust ka ilma kohvikusse minemata. E-poodides pakutakse kohvimasinaid paljude erinevate võimalustega – kuid missugust pakutavate hulgast valida?

Kapselkohvimasin kindel valik

Kapselkohvimasinate suureks eeliseks on kohvitegemise lihtsus. Ei ole vaja osta ube ega neid jahvatada ning pole vaja muretseda lahtise kohvipaki pärast, mis õnnetuse juhtudes ümber kukub ja terve kapi kohvipuruga üle puistab.

Kapselkohvimasinaga pole vaja teha midagi muud, kui varustada masinat veega (kas ühendades vastavad voolikud või täites veepaagi veega), panna kapsel vastavasse kohta, vajutada nuppu ning oodata, kuni maitsev kohv valmis saab.

Pikaajalisel kasutamisel on kapselkohvi hind tassi kohta pigem kallis. Seetõttu sobib hermeetiliselt suletud kapsleid kasutav masin hästi neile, kes kohvi väga tihti ei joo aga kui nad seda teevad, siis nad tahavad, et kohvi oleks endiselt värske ning rikkaliku maitsega.

Kapslitega kohvimasina teiseks miinuseks on aga see, et reeglina saab kohvimasinas kasutada ainult ühe kindla brändi kapsleid. Et antud piirangust probleeme ei tekiks, siis enne kapselkohvimasina ostmist peab veenduma, et antud bränd pakub just selliseid kohvijooke, nagu sina soovid.

Filterkohvimasin on suurele seltskonnale

Klassikaline filterkohvimasin annab vabaduse otsustada, millist kohvi sa täna tahad juua, kui kanget ja kui palju. Erinevalt kapselkohvimasinast ei pea piirduma ühe brändiga, vaid jahvatatud kohvi võib osta igalt poolt ja endaga isegi reisi pealt kaasa tuua.

Võimalus ise vee- ja kohvipurukoguse üle otsustada, aitab kohvi kangust reguleerida, mida näiteks kapselkohvimasinaga teha ei saa. Filterkohvimasin lubab korraga ka rohkem kohvi teha, olles suuremates peredes ning pidudel asendamatuks abimeheks. Tegu on ka kohvimasinaga, millel on kõige rahakotisõbralikum hind.

Täisautomaatne espressomasin sobib tõelisele fännile

Pool- ja täisautomaatsetele espressomasinatele on enamjaolt jahvatusvõimalus juurde lisatud, mis võimaldab iga kord teha kohvi värskelt jahvatatud ubadest.

Kuigi sellised masinad on enamjaolt kõige kallimad, kestavad need regulaarse hoolduse korral aastaid ning tõelise kohvifänni jaoks tasub ost end kindlasti ära.

Ja nagu filterkohvi puhul, on ka espressomasinat kasutades vabadus otsustada, milliseid ube seekord kasutada, mis jahvatuse ja mis kangusega. Neid sätteid saab reeglina muuta erinevatest nuppudest või moodsamatel masinatel ka puutetundliku ekraani pealt.

Piimavahustamisvõimalusega espressomasinad lubavad lisaks espressole nautida oma koduses mugavuses ka erinevaid piimaga kohvijooke nagu näiteks cappucino ja latte. Probleeme ei pruugi tekitada ka cafe mocha või kakao tegemine.

Vali kohvimasin enda eelistuste järgi

Kui kõik lühidalt kokku võtta, siis inimestel, kes teevad kohvi suures koguses või vajavad lihtsat masinat, tasub osta osta filterkohvimasin.

Mugavust ning võimalikult vähe koristamist soovijatele, keda ei häiri ühe firma toote valikuga piirdumine, on hea valik kapselkohvimasin.

Kes aga armastab just espressot ja tahab nii värsket kohvi kui võimalik, peaks otsustama sellise espressomasina kasuks, mis kasutab joogi tegemiseks kohviubasid ja kus on juures ka piima vahustamise võimalus.

Kohvimasinate lai valik võib esmapilgul panna pea ringi käima, seetõttu tasub enda soov enne masina valimist täpsemalt määratleda, et seejärel leida parim kohvilooja.

Artikli avaldas Kaup24.ee e-pood – Kaup24 laiast kohvimasinate valikust leiate kindlasti sobiva.