Jalgpalli meistriliiga hooaeg läheneb ekvaatorile

AL7D5719

Rakvere JK Tarvas meeskond võõrustab Eesti jalgpallimeistrivõistluste 17. voorus laupäeval, 2. juulil kell 19 kodusel Rakvere linnastaadionil Pärnu Linnameeskonda.

Tegemist on oodatud matšiga, mis annab selguse, kas Tarva hooaja debüütmängus Pärnus saadud kaotus oli vähesest kogemusest tingitud tööõnnetus või peegeldasid numbrid tablool turniiritabeli eelviimase ja viimase klassivahet adekvaatselt.

Selge on see, et mõlemad klubid vajavad oma positsiooni parandamiseks võitu ja viigisadamas ei pruugi see mäng maabuda. Ühtlasi loodavad tarvaste poolehoidjad lõpuks näha kauaoodatud väravat koduplatsil. Viimati skoorisid Rakvere jalgpallurid meistriliigas rohkem kui pool sajandit tagasi.

Pärnul on kümne klubiga meistriliigas eelviimasena kolm ja Tarval viimasel real üks (viigi)punkt. Võrdluseks: kaheksandat kohta hoidev Narva Trans on kogunud 17 punkti. Hooaeg on praktiliselt poole peal.

Eesti meistrivõistluste suvise mängijate üleminekuakna avanedes 22. juunil algas mitmes klubis vilgas tegevus, tugevdamaks oma rivistusi. Nii mõningal määral ka Tarvas.

Noortekoondise kaitsjast Märten Kuusest pärast kodust 0:5 kaotusmängu valitseva meistri Tallinna FC Floraga ilma jäänud (siirdus koduklubi Nõmme Kalju kutsel laenult tagasi) tarvad täiendasid äsja oma meeskonda kahe uue mängumehega.

Arusaadavalt toodi täiendust hõredavõitu kaitseliini, kust endiselt puudub kapten ja klubi fännide poolt mullu meeskonna parimaks valitud Kaarel Saar. Tema algselt juunikuusse prognoositud tagasitulek lükkub veel veidi edasi.

FC Florast tuleb hooaja lõpuni laenule seni pealinna klubi esindus- ja duubelmeeskonna piiril püsinud 20aastane keskkaitsja Hans Joosep Tammerik ning Paide Linnameeskonnalt peaksid saama allkirjad üleminekupaberid poolkaitsja, viimati Türi Ganvixis pallinud meistriliiga kogemusega 24aastase Rauno Kaldi liitumiseks.

Suure tõenäosusega kuuluvad mõlemad mehed juba sellel laupäeval peatreener Urmas Kirsi 18liikmelisse mänguks ülesantavasse pallurite nimekirja.

Laupäevase mängu eel kutsub JK Tarvas kõiki huvilisi kell 16 Pätsi pitsakohvikusse, mille suveterrassil saab koos meeskonnaga mängu eel keha kinnitada ning lõbusal sportlikul mõõduvõtmisel osaleda.

Pitsakohvik ja jalgpalliklubi panevad tublimatele välja mitmeid auhindu.

Andres Rattassep

Viimase mängu Tallinn FC Floraga kaotas kodumeeskond 0:5. Foto: Ain Liiva