JK Tarvas avas meistriliigas väravaarve

jalkatarvas

Ehkki kolme mänguvooru järel seisab Eesti jalgpallimeistrivõistlustel Rakvere JK Tarva tabelireal ikka veel 0 punkti, õnnestus Virumaa meeskonnal eelmises voorus avada lõpuks ometi väravaarve. Ja seda Nõmme Kalju vastu, kellega mängus õnnestus JK Tarval ka 5 minutit 1:0 eduseisu nautida.

Aivar Ojaperv

Rakvere JK Tarva esimese värava meistriliigas lõi poolkaitsja Stanislav Goldberg kohtumise 20. minutil. Paraku ei õnnestunud tarvastel positiivset skoori pikalt nautida, sest viis minutit hiljem Kalju viigistas (värava autor Karl Mööl) ja veel kümmekond minutit hiljem oli seis juba 2:1 (Jorge Manuel Ferreira Rodrigues) Nõmme kasuks. Kohtumise lõpuveerandil löödi rakverlaste võrku veel kolmaski pall (taas Mööl), nii et tabelisse kirjutati Nõmme 3:1 võit.

Goldbergi värav oli mõneti sümboolne – mullu kandis nimetatud mängija veel Nõmme Kalju särki ja oma eelmise koduklubi vastu on tõestamisvajadus alati suur. Ka kaitseliinis kaitses JK Tarva värve endine nõmmelane Märten Kuusk, kusjuures temal väravates süüd polnud.

Kõik kolm Kalju väravat sündisid standardolukorrast nurgalöökide järel.

Rakvere JK Tarva eest oli kõik 90 minutit platsil noor (sündinud 1999) poolkaitsja Mario Kuokkanen. Noormees pääses meistriliigas esmakordselt põhikoosseisu ja tõenäoliselt on ta tänavu selles liigas üldse kõige noorem mängija, kes platsil käinud.

Esmakordselt said meistriliigaristsed ka Rakvere oma kasvandikud Toomas Kiis ja Madis Reimal.

Kohtumise viimased 15 minutit oli JK Tarvas sunnitud mängima vähemuses. Nimelt olid selleks ajaks kõik vahetused tehtud, kui ründaja Siim Rannamäe tegi oma põlvele haiget. Esialgne ehmatus oli päris suur, sest Rannamäe on sama põlve juba kaks korda varem päris rängalt vigastanud, lisaks on kerge vigastusega väljas ka Tarva põhiründajaks palgatud Juhan Jograf Siim, kuid hiljem selgus, et pigem oli siiski tegemist väikese kõksuga, mille tagajärjed peaksid järgmiseks mänguks olema kadunud.

Üks liidrikoht on Rakvere JK Tarval siiski juba käes: nimelt juhitakse meistriliigat fair play arvestuses. See üsna keerulise reglemendiga kategooria arvestab muuhulgas hoiatusi, mängijate suhtumist, aga fänlust ja muudki. Otsustajateks ning punktijagajateks on mängu inspektor ja peakohtunik.

Järgmise vooru mäng toimub laupäeval, 19. märtsil, kui JK Tarvas sõidab külla Tartu Tammekale. Kohtumine algab kell 13, otseülekande teeb Postimehe portaal.

Kuigi Tartu meeskond on hooaega südilt alustanud, on ta Rakvere JK Tarvale kindlasti jõukohasemaks vastaseks kui eelmiste voorude Nõmme Kalju ja Tallinna Flora.