Jõulusäras Rakvere kutsub jalutuskäigule

Tänavust jõuluaega Rakvere linnaruumis iseloomustavad soojus ja helgus. Pühadetunnet ja hubasust loovad põnevad valguslahendused.

Sel aastal sai Rakvere keskväljakust jõuluväljak, mida ehivad kahar kuusk, 3D-installatsioonid, valguslahendused ja karussell. Advendipühapäevadel on keskväljakul lapsi rõõmustanud jõuluvana, nii ka 22. detsembril kell 15 ̶ 16.

Edasi tasub suunduda Parkali tänava jalakäijate promenaadile, kus on linnumajades koha sisse võtnud kauplejad, kes on kohal 22. detsembrini (reedel kell 15–18, laupäev-pühapäev kell 11–16).

Järgmiseks soovitame sammud seada uuenenud Pikale tänavale, mille jalakäijate alal loovad meeleolu jõulutuledega kaunistatud puidust kuusekesed. Kastani alleel loovad meeleolu valguskettidega ehitud pingid, kitsekesed ja puudele suunatud valguslahendused, mis muudavad paiga talvises hämaruses romantiliseks ja kutsuvaks.

Bussijaama taga asuval promenaadil kõrgub esmakordselt ligikaudu 50 meetri pikkune valgustunnel. Uudse lahendusega jõuluatraktsioon sündis koostöös Rakvere Ametikooli, Lateri ja Vivacoloriga.

Rakvere linnavalitsus tänab koostööpartnereid, tänu kellele see projekt teoks sai!

Kristel Mänd

Keskväljakul kuuse all ootab saan kahe põdraga. Foto: Martin Piir