Kadrina kardisportlane jõudis hooaja avaetapil poodiumile

Juuni esimesel pühapäeval algas Rapla kardirajal võistlejatele kauaoodatud selle aasta kardihooaeg. Erandkorras toimusid ühel päeval nii treeningsõidud kui ka kaks võistlussõitu ning jaotati karikaid.

Hommikul tehti Kadrina noorsportlase Eric Marcus Jaanimetsa kardil viimased seadistused ja kvalifikatsioonis oli tulemuseks viies koht stardiruudus mini-klassis. Esimene finaalsõit kujunes kohe pinevaks, sest start sai antud alles pärast kahte valestarti. Eric Marcus tõusis stardis ühe koha, kuid viimasel ringil ebaõnnestunud kurvi katmisega kaotas sõidurütmi ning koha konkurendile ja finišeeris viiendana.

Teises finaalsõidus ebaõnnestus liidritel start ning sellega tekkis stardirivis palju segadust ja vahetati üksjagu kohti, Eric Marcus langes seitsmendaks. 13-ringilises finaalsõidus oli näha Eric Marcuse kogunenud sõidujanu ning ta parandas jõudsalt kohti. Viimase ringi viimases kurvis möödus ta veel ühest konkurendist ja saavutas finišiks kolmanda koha.

Sellel aastal startis oma esimesel ametlikul hooajal ka Eric Marcuse noorem vend Carl Joosep, kes sõidab kõige noorematele mõeldud Cadet klassis. Tema saavutas oma klassis finaalis kaheksanda koha, võistlejaid oli kokku 11. Carl Joosepi sõiduga jäi isa ja treener Urmas Jaanimets väga rahule, sest treeningutest alates parandas kardipoiss oma aega ligi kaheksa sekundit.

Järgmine võistlus toimub samuti Rapla kardirajal 19.–21. juunil.

Kuulutaja

Eric Marcus Jaanimets (võistlusauto nr 5) võistlustules. Foto: erakogu