Kadrina päästehoone sai uue kuue

pääste

Kadripäeval avati Kadrina renoveeritud päästehoone, kuhu mahub ehitustööde järel sisse ka Soomest toodud päästeauto Susi.

Liisi Kanna

Juunis jõudis Kadrinasse Susi-nimeline 1992. aasta päästeauto Sisu, mille vallavalitsus 12 000 eest Soomest ostis. Et ka Susi koos olemasoleva päästemasinaga pritsumajja ära mahuks, ehitati hoone suuremaks.

Päästeauto ruumi remondi hanke väljakuulutamise ajal vallavanema ametis olnud praegune abivallavanem Erich Petrovits rääkis, et ehitustööd kestsid umbes kaks kuud. „Septembri keskel hakati toimetama ja novembri keskel sai enam-vähem valmis.“

Ta märkis, et kokku läksid tööd maksma 24 000 eurot. „Uksed ehitati laiemaks, sest teine auto ei mahtunud sisse. Ruumi tehti ka pikemaks,“ selgitas Petrovits, lisades, et kuna Susi on kõrgem, tuli hoone teise poole pinda ka madalamaks süvistada.

Kui päästehoone renoveeriti valla rahadega, siis Soomest toodud pritsumasina sisustamiseks panid õla alla elanikud. Praeguseks lõppenud annetuskampaaniaga koguti 10. oktoobri seisuga kokku 1870 eurot.

Petrovitsi hinnangul läks kampaania kenasti, kuna samal ajal oli käimas mitu kampaaniat – muidu oleks ehk rohkemgi annetusi laekunud. „Vald tänab loomulikult väga kõiki, kes annetuse tegid,“ sõnas ta.

Hoone avamisel jagasid päästjad tänuks nii remonditööde kui ka Susi hankimise ning annetuskampaania korraldamise eest välja 17 tänukirja.

Lisaks sai avapeol teatavaks, et 7. novembril asutati MTÜ Kadrina Tuletõrje Seltsi naissalk. Asutajaliige Anneli Nagel selgitas, et kuigi arhiivimaterjalides sellist naissalka ei ole mainitud, siis lähiümbruses, näiteks Undlas ja Aukülas 30ndatel ja 40ndatel selline salk tegutses.

„Kummardusena neile tublidele naistele sai valitud just selline nimekuju. Naissalga eesmärgiks on turvalise elukeskkonna säilitamine ning paremaks muutmine, inimeste ohutusalaste teadmiste tõstmine ja piirkonnaelu arendamine ning ka Kadrina vabatahtlikele päästjatele toeks olemine. Samuti on plaanis luua noortering 7-14-aastastele lastele,“ märkis ta.

Värske vallavanem Marko Teiva (vasakul hallis) ja endine vallavanem, praegune abivallavanem Erich Petrovits (paremal) renoveeritud päästehoonet avamas. Foto: Kadrina vallaveeb / Rein Sikk