Lapsi ootab „Marakratt ja kesköine raamatukogu“

Hetk lavastusest. Foto: Miksteater

20. novembril etendub Rakveres lavastus „Marakratt ja kesköine raamatukogu“. Loo tegevus toimub raamatukogus, kuhu jääb pooljuhuslikult ööseks üks marakratt. Poisil hakkab igav ja ta korraldab raamatutega korraliku segaduse. Selle tulemusena ilmuvad välja tegelased, kes on justkui tavalised inimesed oma vigade ja voorustega, ent ometi sarnanevad nad hämmastaval moel tuntud raamatutegelastega. Nagu selgub, pole mitte miski nii kui näib.

Kui kõik on pahupidi, võib arvata, et saab omajagu nalja. Ja saabki. Kuigi lavaloo läbivaks teemaks on ikkagi armastus. Selle kaotamine, otsimine ja (taas)leidmine. Armastus raamatute ja lugemise vastu. Laste armastus oma vanemate vastu ja vanemate armastus oma laste vastu.

Näidendi on kirjutanud auhinnatud luulekogu „Lihtsate asjade tähtsus“ autor Lauri Räpp ning lavastanud Kristo Toots. Lava- ja kostüümikunstnikuks on Maarja Meeru (Vanemuine), helikujunduse autoriks Ardo Ran Varres ning valguskujunduse on loonud Martin Meelandi.

Laval astuvad üles Anne-Mai Tevahi, Kaia Skoblov, Ken Rüütel (Vanemuine) ja Mathias Ausmeel. Etenduses kõlavate laulude esitajaks on Mari Kalkun.

Etenduse pikkus on 65 minutit ning lavastus on mõeldud alates 6. eluaastast (sobib hästi vanemale lasteaiarühmale kuni põhikooliealisteni).

Kuulutaja