Teletähed kolivad suveks rehetarre

Vargamäe1

Albu teatrisuve tänavuseks lavastuseks on „Vargamäe unistaja“, kus mängivad Liisa Pulk, Loore Martma ja Ott Sepp. Oru Pearu osatäitja on selgumas lähipäevil.

Tüki autori ja lavastaja Urmas Lennuki sõnul on Anton Hansen Tammsaare teostel põhineva loo keskmes Andres ja tema soov endale kodu luua, vaatamata kõhnukesele rahakotile. „See koht oli jõukohane,“ ütleb Andres lavastuses otsekoheselt mägede ja soode vahel asuva Mäe talukoha kohta. Ometi ei tähenda kitsad olud, et tegelased ei võiks unistada paremast tulevikust. Siit ka tüki pealkirjas olev sõna „unistaja“.

Tükki mängitakse Vargamäe rehetares Järvamaal.

Vanemuise ja telesarja „ENSV“ näitleja Liisa Pulk ütles, et ootab suveprojekti suure põnevusega ja et usaldab Lennukit lavastajana täielikult. Rolli Lennuki lavastatud tükis „Tappa laulurästast“ peab Pulk oma senises karjääris üheks olulisemaks ja ka emotsionaalselt väga puudutavaks. „Juba selle emotsiooni pärast järgnen Lennukile kõikjale, kuhu ta tahab, et ma järgneksin,“ lausus Pulk, kes astub lavastuses üles Mari rollis. „Suveks linnast ära saada on väga tervitatav,“ lisas näitlejanna teise plussi, mida suvetükk pakub.

Eesootava lavapartnerluse kohta Ott Sepaga (kehastab Andrest) ütles Pulk: „Mulle tundub, et meil on omavahel väga hea klapp.“ Samuti kiitis ta tervet truppi ja lavastusmeeskonda. Kolmas praegu teadaolev näitleja, telesarja „Naabriplika“ peaosatäitja Loore Martma, mängib suvetükis Krõõta.

Rakverlane Urmas Lennuk, kellele sellesuvine lavastus on juba mitmes Vargamäel, ütles, et suvist ajaveetu otsides tasub Tammsaarele läheneda aukartuseta. Klassiku teosed on täis elu ja põnevaid keerdkäike, pakuvad tabavaid üldistusi ja on mitmekihilised. „Olen püüdnud teha neid lavastusi lihtsalt, mänguliselt ja arusaadavalt,“ ütles Lennuk. “Võimalik, et mõnevõrra mõjutavad Tammsaare vastuvõttu varasemad kooli kirjandustunnid, kus kirjaniku teoseid käsitleti ülitõsiselt.”

Suvelavastuse prooviperiood kohapeal algab 1. juunil ning esietendus on 18. juulil.

Eelolev suvehooaeg on Vargamäel eriti teatrirohke. Maist augustini toimub teatrietendus koguni 34 päeval. Lisaks „Vargamäe unistajale“ mängib Ugala edasi mullusuvist menutükki „Vanad ja noored“, kuhu võib saada veel üksikuid pileteid.

Tõnu Lilleorg

Suvetüki esitlusel jäid pildi peale kunstnik Anni Rajas, Albu vallavanem Kalju Kertsmik, Urmas Lennuk, Liisa Pulk ja Vargamäe muuseumi juhataja Aune Suve-Kütt. Foto: Silja Juursalu