Laulukarussell tiirleb taas

laulukarusell2

Laulukaruselli Lääne-Virumaa eelvoorus osales 44 lauluhuvilist. Kuuele neist saab kaasa elada sügisel algavates televisiooni eelvoorudes.

Tiia Paist

Rakvere kultuurikeskusesse saabus sel hommikul nii suuri kui väikeseid lauluhuvilisi. Pärast lavaproovi alustati võistulaulmist. Võisteldi kolmes vanusegrupis, igast grupist pääses televisiooni kaks lauljat. Maakondlikul tasemel anti välja ka kolmanda koha preemia.

Ello Odraks, kes on väga pikka aega olnud „Laulukarusselli“ maakondliku vooru korraldaja, rõõmustas osalejate rohkuse ja kõrge taseme üle. “Meie maakond on osa võtnud 13 korral. Lauljate tase oli sel aastal eriti kõrge. Juhendajad on teinud väga head ja järjepidevat tööd,“ nentis Odraks.

Žürii otsused ei tulnud lihtsalt

Laululapsi hindas žürii, kuhu kuulusid meie maakonnast Lehtse kooli muusikaõpetaja ja dirigent Tiiu Tikkerber ning Rakvere muusikakooli õpetaja Darja Roditšenko. Lisaks oli komisjonis laulu-ja muusikaõpetaja Janne Fridolin Tallinnast, kes on eeloleva noorte laulupeo lastekooride üldjuht.

Hindajate sõnul on väga keeruline hinnata ühte vanusegruppi kuuluvaid lapsi, kellest üks on kolme- ja teine seitsmeaastane. „Laulvaid lapsi on alati hea kuulata. Igas vanusegrupis oli rohkem kui kaks head lauljat, keda oleks võinud televisiooni eelvooru edasi saata. Seetõttu analüüsisime nii laulu valikut kui laval olemise kunsti,“ rääkis positiivseid konkursimuljeid lahti Janne Fridolin.

Muusikaõpetajad peavad konkurssi vajalikuks

Mitmed muusikaõpetajad üle maakonna leidsid, et niisugune konkurss on vajalik. Lapsed tahavad esineda ja vahel ka hinnatud saada. See on üks suurepärane võimalus, kus nii lapse kui õpetaja tööd eksponeerida.

Kuigi tegemist on võistlusega, on see ühtlasi tore kevadkontsertide sari. Enne maakondlikku vooru korraldasid paljud kohalikud omavalitsused konkursi, selgitamaks välja, keda saata maakondlikku vooru. Nii käivitus „Laulukarussell“ juba varakevadel.

Televisiooni eelvoorudes tuleb oma maakonna lastele pöialt hoida

Kui „Laulukarussell“ eetrisse jõuab, on meil kõigil põhjust telerite ees pöialt hoida ja oma hääl anda just nendele lastele: Emma-Marii Köök, Anni Marleen Saar, Ariana Arutjunjan, Hanna Marie Eliste, Kaarel Part ja Karel Kurvits.

Nii žürii liikmed kui konkursi korraldajad tänavad kõiki laululapsi, õpetajaid ning helimees Ants Viermanni.

________________________________

“Laulukarussell” sai sel tänavu 24aastaseks. Lauluvõistluse kutsusid ellu Eve Viilup ja Aarne Saluveer. Meie maakonnast on „Laulukarusellil“ tuule tiibadesse saanud silmapaistvad lauljad Eda-Ines Etti ja Gerli Padar

 Annabel Nõmme oli sel aastal Lääne-Viru maakondlikus eelvoorus noorim osaleja. Foto: erakogu