Liiklusõnnetuse põhjustanud joobes juhile mõisteti vangistus

27. augusti pärastlõunal sai politsei teate liiklusõnnetusest Kadrinas, kus möödasõidul olnud BMW kahjustas teise auto küljepeeglit ning lahkus peatumata sündmuskohalt. Umbes tund aega hiljem, kella 17 paiku pidasid politseinikud sõiduki kinni ning 42-aastasel naisel tuvastati kriminaalne joove, vahendas Rakvere politseijaoskond sotsiaalmeedias.

Rakvere politseijaoskonna uurija Sirje Eirand märkis, et juht lahkus pärast õnnetuse põhjustamist ja sõitis edasi Viitna järve äärde: „Ülekuulamisel rääkis naine, et oli õnnetusest vapustatud, jõi rahustuseks kolm õlut ja hakkas siis tagasi sõitma.“

Uurija sõnul tegi autojuht kõik vead, mida sai teha. „Ta istus joobnuna rooli, põhjustas liiklusõnnetuse, lahkus ilma peatumata ja veendumata, et teise õnnetuse osapoolega on kõik korras. Ning siis jõi veel alkoholi ja istus tagasi rooli,“ rääkis Eirand.

„Kooli algusega on inimesi rohkem liikvel ning autojuhid peavad liikluses olema eriti ettevaatlikud ja tähelepanelikud. Joobes juht ei ole adekvaatne hindama ohte ja nendele kiirelt reageerima. Nii võib selline lõbusõit väga kiirelt traagiliselt lõppeda,“ sõnas uurija.

Politseinikud pidasid naise kahtlustatavana kinni ning toimetasid arestimajja, kus ta viibis kuni neljapäevani, mil ta viidi otse kohtumajja.

Kohus mõistis naisele karistuseks üheksa kuud vangistust, mis tuleb kanda tingimisi, kui naine katseajal uut kuritegu toime ei pane. Ka ei tohi ta selle aja jooksul tarbida alkoholi. Lisaks võeti naiselt üheksaks kuuks ära juhtimisõigus ning ta peab osalema liiklusohutuse sotsiaalprogrammis.

Kohtuotsus ei ole jõustunud. Käimas on veel eraldi väärteomenetlus liiklusõnnetuse asjaolude selgitamiseks.

Kuulutaja

Foto: Rakvere politseijaoskond