Mängumaja loosimine tõi saajale rõõmu ja avas kinkijal silmi

Silver Võidula töötab Viru Vanglas vanemvalvurina, kuid tema hobiks – lisaks isaga koos tehtavale põllutööle ja veisekasvatusele – on puutöö. Oma tosin aastat on ta valmistanud kiikesid, laudu-toole ja mängumajasid. Just mängumaja otsustas ta lastekaitsepäeval välja loosida perele, kes seda kõige rohkem vajab.

Katrin Uuspõld

Mängumaja kinkimine ei olnud sugugi esimene – varasemalt on Silver Võidula heategevuslikul eesmärgil loosinud lastevoodi ning oma puutööde reklaamimiseks kiige. „Kui mängumaja võitja pere sellele järgi tuli, oli see esimene kord, kui nägin, et inimesed olid siiralt rõõmsad ning tõid omalt poolt tänutäheks meile kingituse,“ rääkis Silver Võidula, kelle peres on sirgumas kolm last.

Mängumaja otsustas mees heategevuslikul eesmärgil oma Facebooki kontol soovijatele välja loosida tingimusel, et võitja tuleb sellele ise järgi ning maja pakub rõõmu lastele, mitte seda ei panda mõnes portaalis müüki. Tahtjaid jagus 2700 kanti. „Oli neid, kes põhjendasid mängumaja soovi sellega, et see sobiks kenasti nende uue palkmaja kõrvale, aga ilmselgelt on neil, kes suudavad palkmaja püsti panna, võimalik osta ka mängumaja,“ arutles Silver Võidula. „Oli palju üksikvanemaid, neid, kelle pere kaotanud ühe vanema. Valikut teha oli raske, aga otsustasin pere kasuks, kus kasvab haruldase haigusega laps, kelle raviks riik raha ei eralda, vaid see tuleb koguda annetustena.“

Kristi Poolaki peres see nõnda on. Nende vanimal tütrel Meribelil avastati pool aastat tagasi haruldane haigus, mida on kogu maailmas diagnoositud vähem kui sajal inimesel. „Praegu oleme kõik sellega kohanemas, kõige keerulisem oli teadmatuse aeg. Asjaajamist sotsiaalkindlustusameti, kooli ja arstidega on olnud väga palju. Hea koostöö on olnud geneetiku, neuroloogi ja lastearstiga. Praegu saab Meribel Lastefondi abiga ravimit, aga see on vaid üks õlekõrs, sest tulemustest saame rääkida alles poole aasta pärast,“ selgitas ema Kristi Poolak.

Ta ütleb, et kõige suurem tugi on olnud sellest, kui saab rääkida perega, kes kogeb sarnast olukorda. „Andmed on konfidentsiaalsed, kuid riigis võiks olla siiski mingi süsteem, mis aitaks kokku viia sarnaseid peresid,“ arvas Kristi Poolak, kes saatusekaaslastest perekonna leidis Pealtnägija saates eetrisse läinud loo kaudu jälgi ajades.

„Peredena ei ole me koroona tõttu veel kokku saanud, küll aga aktiivselt suhelnud ning meie tütred on saanud koos olla Haapsalu taastusravihaiglas. Sellest on olnud väga suur tugi,“ lisas ta.

Mängumaja loosi pannud Silver Võidula jõudis esimest korda Lastefondi kodulehele just Meribeli loo kaudu. „Mulle tundub väga uskumatu, et Haigekassa selliseid juhtumeid ei hüvita ning tuleb koguda annetusi ning selliseid lapsi on mitmeid,“ rääkis Võidula, kes mängumaja otsustas just Poolakite perele kinkida, et teadvustada laiemalt probleemi ning Lastefondi tööd.

Igatahes on Haljala vallas Põdruse külas männilaudadest valminud mängumaja jõudnud Viljandimaale, kus see teeb rõõmu nii 11-aastasele Meribelile kui tema noorematele vendadele, Reikole ja Revole.

„Hoidsime seda kõike laste eest saladuses kui nad autosõidule viisime. Nad olid väga-väga õnnelikud, kui said teada, et saavad endale sellise mängumaja. Meribelil on väga elav fantaasia ja hakkas juba kohapeal fantaseerima, milliseid teepidusid nukkudele ja milliseid suviseid ööbimisi ta seal korraldab,“ rääkis ema Kristi Poolak.

Nii kui naabrite abiga mängumaja järelkärust paika tõsteti, otsis tütar toast padjad-pleedid ja viis majakesse. Tänaseks on peetud ka esimene limpsipidu ning lisaks oma perele rõõmustab see ka ümbruskonna lapsi.

Viljandimaal elavad Meribel, Reiko ja Revo said lastekaitsepäeva puhul kingituseks Lääne-Virumaa meistri Silver Võidula käe all valminud mängumaja, mis oli neile suureks üllatuseks ja rõõmuks. Foto: Kristi Poolak