Marin Mägi-Efert: tunnen Olga vastu sümpaatiat

marin

Rakvere Teatri lippu hoiab tänavustel teatriauhindade määramisel kõrgel Marin Mägi-Efert, kelle zhürii valis Olga rolli eest „3 ões“ riigi viie parima naisnäitleja hulka. Viisikust üks pälvib märtsi lõpul parima naispeaosatäitja tiitli.

Marin, palju õnne selle nominatsiooni puhul! Mis tunded teid eelmisel reedel haarasid, kui uudist kuulsite?

Otse loomulikult haarasid mind enda embusse positiivsed emotsioonid, lisaks haarasid mind tol päeval embusse minu kolleegid ja lähedased, nii et ilus päev oli.

Olen kuulnud, et näitlejad sageli ise ei peagi tunnustuse toonud rolli suureks õnnestumiseks. Kuidas teil on Olga rolliga ses suhtes?

Endale hinnanguid ei maksa anda, ka positiivseid mitte, sellest olen ma tänaseks aru saanud. Aga seda võin küll ütelda, et Olga roll oli mul esietenduseks suhteliselt lavaküps, mida väga sageli vahest ei juhtugi. Esietendusel ma tavaliselt veidikene veel koban ja katsetan, Olga puhul polnud tarvis seda teha, kõik oli kuidagi lihtne ja selge.

Mida teile meeldis selle lavastuse väljatoomise juures?

Ma olen väga rõõmus, et mul õnnestus töötada koos Andres Noormetsaga. Kogu prooviprotsess temaga oli puhas rõõm, isegi võiks öelda kulgemine ja õnneks sai metsikult nalja ka. Ja õppisin ma temalt ka päris palju, kuna ta ise on nii suurepärane näitleja. Ma usun samuti, et elu ei maksa liiga tõsiselt võtta, ja seda tuletas Andres meile meelde.

Olga rollist veel niipalju, et ma tunnen tõesti tema vastu sümpaatiat ja mul on temast kahju.

Mida arvate eelseisvast galast ja kaasnominentidest?

Eestis on väga palju häid näitlejaid, kes kõik võiksid oma töö eest ju mingil ajal tunnustatud saada – see motiveerib oma valitud teel jätkama, lisaks annab hea annuse särtsu juurde.

Ma pole „3 õde“ veel näinud, parandan selle vea lähiajal. Samas räägitakse, et head tükki võiks lausa mitu korda vaadata, mida sellest arvate?
Kes on etendust juba näinud, leiab korduskülastusel kindlasti uusi nüansse, mis esimesel külastusel ehk tabamata jäid. Ja need, kes veel “3 õde” näinud pole – tulge kaema!

Tõnu Lilleorg

Näitleja Marin Mägi-Efert tegi väga hea rolli. Foto: Heigo Teder