Meistriliigas pannakse pall mängu

hooaeg oige

Eesti 2016. aasta jalgpallimeistrivõistluste avamäng peetakse juba täna ehk reedel, 4. märtsil. Laupäeval, 5. märtsil saab tuleristsed liiga debütant Rakvere JK Tarvas, kes kohtub võõrsil Pärnu Linnameeskonnaga.

Aivar Ojaperv

Viimasel nädalal on Tarva jalgpallimeeskond tegelenud muuhulgas ka avalike esinemiste, esitluste ning viimase-hetke lepingute sõlmimisega. Nii näiteks löödi alles neljapäeval lõplikult käed poolkaitsja Stanislav Goldbergi ja väravavaht Mihhail Kolesnikoviga. Veidi varem õnnestus laenuleping sõlmida kaitsja Märten Kuusega.

Goldberg ja Kuusk mahuvad kindlasti JK Tarva algkooseisu. Mõlemad mehed on nö Nõmme Kalju taustaga, Goldberg on laenulepingu alusel mänginud ka Paide Linnameeskonnas. Mullu Nõmme Kalju duubelrivistuse eest esiliigas mänginud Kuusk on aga, nagu mainitud, Rakveres esialgu laenul, tema mängijaõigused kuuluvad jätkuvalt pealinna klubile.

Mihhail Kolesnikov peab ennast veel peatreenerile tõestama ja suure tõenäosusega seisab esialgu postide vahel Sander Susi. Kolesnikov tuleb Sillamäe Kalevist, kuid mullu oli ta laenul Paide Linnameeskonnas.

Meeskonna eeldatava algkoosseisu esimestes voorudes, samuti koosseisu kuuluvad ülejäänud mängijad leiad kõrvalleheküljelt.

Eesmärk püsima jääda

Möödunud laupäeval esitles meeskond end Põhjakeskuse Sportlandis kohalikele fännidele. Kui mõni üksik puuduja välja arvata, oli kohal pea kogu põhikoosseis, sealhulgas ka näiteks toona veel lepinguta olnud Goldberg, ning loomulikult meeskonna peatreener Valeri Bondarenko.

Fännid küsisid muidugi prognoosi: millise eesmärgi on meeskond endale algavaks hooajaks seadnud? Klubi eestvedaja ning esindaja Reijo Kuusik vastas, et saab raske olema ja asjatuid lubadusi loopida ei taheta, kuid samas ei või endale seada madalamat eesmärki kui liigasse püsima jäämine (ehk siis vähemalt 8. koht).

Treener Bondarenko kinnitas, et meeskond on hooajaks valmis. Ettevalmistus on sujunud hästi, vaim on kõrge. „See võib kõlada võltsilt, aga nende poistega siin meeldib mulle kõige rohkem töötada, kuigi kogemusi mujalt on mul ikka üksjagu,“ lausus ta.

Esimesed voorud võõrsil

Kuna Rakvere kunstmuruväljak on amortiseerunud ja ei sobi meistriliiga mängudeks, tuleb JK Tarval esimesed viis vooru mängida võõrsil. Koduväljakule, siis juba loodetavasti murule või vähemalt „murule“, jõutakse 5. aprillil, mil kuuendas voorus on vastaseks Tallinna FC Levadia. Võõrsilmängud ei tähenda seda, et JK Tarvas nüüd konkurentidest halvemasse seisu satuks – suvel on kodumänge selle võrra rohkem.

Tänavu toodetakse pea kõigist meistriliiga kohtumistest liikuvat pilti ja näha on need kas ETV kanalites (erandkorras ka ERRi spordiportaalis), Postimehe portaalis või jalgpalliliidu omal koduleheküljel jalgpall.ee. Nii näiteks näebki Tarva teise vooru mängu 8. märtsil algusega kell 20 FC Flora vastu ERRi spordiportaalist.

Loomulikult jõuab Rakvere JK Tarvas ka nö päristeleviisorisse. 23. aprillil näitab ETV kohtumist Sillamäe Kalev-Tarvas; 7. mail pannakse kaamerad püsti aga Rakvere staadionile, et teha ülekanne kohtumisest JK Tarvas-Tallinna Infonet.

Meeskonna grupipilt 27. veebruaril. Fotod: Ain Liiva

Põhjakeskuse Sportlandis on Rakvere JK Tarval oma isiklik post, kus ripuvad ka mängumeeste autogrammidega varustatud fotod.