Mille järgi valida sektsioonkappi?

kuidas-valida-sektsioonkappi

Sektsiooni funktsionaalsus on selle teinud üheks populaarseimaks mööbliesemeks kodudes. Lisaks on see suure tõenäosusega ka kõige kogukam mööbliese.

Sektsioonkapi suurus ei pruugi sugugi tähendada aga seda, et see on ka kõige silmapaistvam või et see kõik ülejäänud sisustuse varju jätab. Tänapäeva disain lubab erinevate võimalustega mängida ning valida iga kodu disainiga enim sobiva kapi.

Sektsioonkapp võib olla nii solist kui ka taustalaulja

Jõuline ning laeni kõrguv ja tumeda värvusega kapp on rohkem traditsiooniline lähenemine ning olenemata toa suurusest, tõmbab see tähelepanu. Kes soovivad vastupidist lähenemist, peaksid jälgima, et sektsioonkapp oleks neutraalsema värvilahendusega, lastes särada toa teistel detailidel.

Disainist rääkides, siis vähem tähelepanu tõmbavad sektsioonidega kapid, mille kujunduses on kasutatud ka klaasi ning mis ei võta enda alla kogu seina. Veelgi õhulisema mulje loomisel on kasuks jätta hingamisruumi kapi ja seinte ning kapi ja lae vahele. See tuleb eriti kasuks siis, kui tahaks toale visuaalselt kõrgust ja ruumikust lisada.

Väärtustades panipaiga võimalust visuaalsele avarusele, saab lisaboonusena sel juhul kapipealset pinda soovi korral ka ära kasutada mõningate asjade hoidmiseks. See kulub eriti ära väiksemates kodudes, kus panipaikadega ei ole priisata.

Välimusele järgneb funktsionaalsus

Kui välimuse eelistused on paika saanud, tuleb järgmisena mõelda funktsionaalsusele: mis rolli sektsioonkapp kodus täitma peaks?

Kõige suuremad kapimudelid pakuvad rohkelt eri variante: sahtleid, avariiuleid, uste taha peidetud riiuleid, baarikappe, vitriine jne.

Kui sektsioonkapp peaks mahutama teleri ja muud multimeediavahendid, tuleb veenduda selles, et soovitud teler mahub kapi riiulile. DVD-mängija jm tehnikalahenduste jaoks on parimaks lahenduseks avatud riiulid teleri all, sest seadmed sahtlitesse paigutades võib sealne õhuvahetus jääda ebapiisavaks.

Piisab kiirest tiirust e-poes ja on selge, kuivõrd erinevaid kappe turul leidub. Laiast valikust sobivaima välja selekteerimine on lihtsam, kui sa tead täpselt, mida sa soovid ning kirjutad selle endale ka üles, et vajadusel iseendale oma soove meelde tuletada.

Sisekujundaja sõnul peaksid inimesed lähtuma uut kodu kujundades enda tegelikest vajadustest – vaid nii saab kodu planeeritud kõik vajalik, mis toetab igapäevast elustiili.

Mõni kapp võib esialgu küll välimusega silma jääda, ent kui see ei vasta sinu praktilistele vajadustele, näiteks mõõtude osas, ei ole see õige ost.

Ruumi on vaja jätta nii sektsioonkapi ümber kui ka sisse

Sahtlid on heaks variandiks, kui kapis soovitakse hoiustada asju, mida ei taheta kõigile külalistele silma alla jätta. Klaasustega vitriin on aga hea lahendus selleks, et näidata oma serviisikollektsiooni, karikaid või muid esemeid.

Klaasustega riiulite taha on hea panna ka raamatuid, sest sellisel juhul on need nähtaval, ent ei pea muretsema liigse tolmukogumise pärast. Küll tasub aga arvestada raamatute erinevate suurustega ning pöörata sellele tähelepanu sektsioonkappi ostes – eelistades kõrgemate riiulivahedega kappi.

Muidugi ei tohiks riiuleid liiga asju täis paigutada, nii on pilgul ruumi ka puhata. Igal esemel võiks olla tema ümber hingamisruumi, mis lubab näidataval esemel esile tõusta. Väiksemas korteris saab parima tulemuse saavutamiseks järgida ka teisi sisekujundusnippe, mida tutvustab Kinnisvarauudistes ilmunud artikkel.

Suurte kappide valik laieneb pea iga päevaga ning üha rohkem leitakse paremaid ja huvitavamaid lahendusi, mis sobivad hästi ka ebatraditsioonilisema kujunduse või -värvilahendusega koju.

Ja kui ka sobiva toote leidmine esimese korraga ei õnnestu, tasub lihtsalt veidi rohkem ringi vaadata. Õige sektsioonkapp on võimalik leida igasse koju.

Artikli avaldas laia elutoa mööbli valikuga e-pood Kaup24.ee.