Milline koerapuur valida koju, autosse ja reisimiseks?

Lemmiklooma võtmisel on vaja palju asju läbi mõelda. Üheks asjaks on ka koera transportimine autos või ühistranspordis. Kuidas valida sobiv koerapuur reisimiseks ja igapäevaseks kasutamiseks koju? Tutvu meie nõuannetega ja leia sobiv koerapuur ja muud lemmikloomatarbed!

Milline koerapuur valida?

Koerapuuri valimisel tuleb arvestada, kus on seda vaja kasutada, ja kui suure koera jaoks on see mõeldud. Koerapuurid võivad olla valmistatud väga erinevatest materjalidest, olla erineva suurusega ja mõeldud kas lühiajaliseks või pikemaks kasutamiseks. 

Koerapuur tuppa

Koerapuur ei ole mõeldud vaid transpordiks, vaid paljudes kodudes leiab see igapäevast kasutamist. Tegemist ei ole kohaga, kus looma sunnitakse olema, vaid pigem on see tema jaoks mõeldud pesa, kus koer tunneb end hästi ja turvalisena. Samuti võib olla koerapuur toas kasulik siis, kui hiljuti võetud väike kutsikas peab lühikeseks ajaks jääma üksinda koju. Teadagi võivad kutsikad üksi kodus olles saada nii mõnegi väikese äpardusega hakkama ja seetõttu on hea, kui selle aja saab ta viibida puuris.

Valides koerapuuri koju, arvesta järgmisega:

  • Koera suurus. Oluline on, et koeral oleks puuris hea olla ja tal oleks piisavalt ruumi. Metallist koerapuurid sobivad suurematele ja raskematele koeradele. Väikesed plastikust koerapuurid väiksematele koertele.
  • Disain. Mõtle, milline koerapuur sinu koju sobib. Tänu laiale tootevalikule on võimalik valida just selline koerapuur, mis ei riiva kodus silma ja on samal ajal koera jaoks mugav.
  • Funktsionaalsusega. Oluline on, et puur on mugavalt kasutatav: lihtsalt avatav ja suletav ning kerge kandmiseks. Vähem olulisem pole ka see, et puur võtaks vähe ruumi või seda oleks võimalik kokku panna. Viimased kaks aspekti pole kõige olulisemad juhul, kui transportimiseks ja reisiks on olemas eraldi koerapuur.

Koerapuur autosse

Alati tuleb läbi mõelda ka koeraga reisimine. Selleks, et koer lühikesele nädalalõpu reisile kaasa võtta, peab tal olema koerapuur, mille saab asetada autosse. Sarnaselt puuri valimisega tuppa, tuleb ka siin arvestada koera heaoluga, et koerapuur oleks piisavalt suur ja mugav. Teine oluline aspekt on kasutusmugavus ehk see võiks olla piisavalt kerge, et saaksid lihtsal viisil oma koera toast autosse transportida, ning mugavalt avatav ja suletav.

Kõige avaramad koerapuurid on need, mis on valmistatud metallist. Seda tüüpi koerapuurid on ka kõige levinumad ja vastupidavamad, sobides nii väikestele kui ka suurtele koertele. Lühiajaliseks kasutamiseks sobivad ka plastikust puurid, mis on kergemad kui metallist, aga pole nii avarad ja hea ventilatsiooniga kui teised. Kolmas variant on tekstiilist valmistatud koerapuurid, mis on eelmistega võrreldes kergelt kasutatavad ja võtavad vähe ruumi, kuid ei sobib väga suurtele ja aktiivsetele koertele.