Muusikapäeval musitseerivad Sõmerul Ruslan ja Rute Trochinsky

Ruslan ja Rute Trochynskyi. Foto: Jelena Rudi

1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev ja sel puhul toimub üle Eesti tasuta kontserte, päeva esimeses pooles on loenguid ja kohtumisi koolides ning õhtul traditsiooniline muusikapreemiate tseremoonia.

Lääne-Virumaal on võimalik kuulda isa-tütar Ruslan ja Rute Trochynskyit ja kitarrist Robin Mäetalu Sõmeru keskusehoone saalis sel päeval kell 12 kontserti andmas. Rakvere valla kultuurinõunik Siiri Saarmets ütles, et esinejatele on antud vabad käed – helge kontsert on igatahes tulemas.

Haapsalu kultuurikeskuse lavalaudadele toob 1. oktoober klassikalise muusika noorema põlvkonna tipud – tšellist Marcel Johannes Kitse ja pianist Sten Heinoja. Kontserdi teine pool toob endaga kaasa kohaliku Haapsalu Big Bandi Aarne Õunapuu dirigeerimisel ning solistidena astuvad üles Ivo Linna, Ilona Aasvere, Anneli Aken ja Ivar Malmeti.

Tartu Jaani kirikus toimub Laura Põldvere ja ETV Tütarlastekoori ühine kontsert, Narvas tuuakse lavale „Kummardus Georg Otsale“ tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide esituses, kontserdi teises pooles võib kuulda folgi menukbändi Puuluup uhiuut muusikat.

Muusikapäev kulmineerub muusikapreemiate galaga Rahvusooperis Estonia, kus Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Sündmusest toimub ülekanne Eesti Televisiooni vahendusel.

Eestis on Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel tähistatud muusikapäeva alates 2002. aastast Muusikapreemiate jagamisega ja 2013. aastast kontsertide programmiga, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve kodumaa. Muusikapäeva kavaga saab tutvuda Muusikapäeva kodulehel.

Kuulutaja