Rongi katusel sõitnud poisid seadsid ohtu oma elu

2177_Politseiauto_kleebised

Kolmapäeval tabas politsei Tapal kaks alkoholi tarvitanud alaealist noormeest, kes hüppasid liikuvale kaubarongile eesmärgiga põgeneda lastekodust.

7. mail kella 13 ajal teatati politseile, et Rakveres nähti Tapa suunas liikuva kaubarongi katusel kahte noormeest. „Teade anti edasi lähimale patrullile, kelle ülesandeks oli infot kontrollida. Tundus ebatõenäoline, et keegi sõidab rongi katusel,“ ütles Rakvere politseijaoskonna juht Joel Alla.

Ebatõenäoline küll, aga siiski tõsi: patrull nägigi Tapal kaubarongi ja selle katusel sõitvaid poisse. Teade anti edasi politsei korrapidajale, kes organiseeris rongi peatamise. Rong õnnestus seisata pärast Tapa linna läbimist. Rongi peatumisel panid poisid metsa jooksu. Raudteekaamera jäädvustas poiste asukoha, kus patrull nad ka tabas.

Kaks 16aastast poissi viidi Tapa konstaablijaoskonda, kus neil tuvastati alkoholijoove. Selgus, et nad olid pärit Ida-Virumaalt lastekodust ja nad hüppasid liikuvale rongile juba Jõhvis. Nende eesmärk oli maha minna esimeses peatuses.

„Esimene peatuspunkt oligi politsei palvel Tapal. Hea, et sündmus lõppes sedasi, sest poisid tegutsesid mõtlematult ja hulljulgelt, millega seadsid ohtu oma noore elu. Teame, et raudteel juhtunud õnnetustes on tagajärjed inimese jaoks sageli väga traagilised,“ ütles Alla.

Poistele koostati väärteoprotokoll raudtee- ja alkoholiseaduse alusel. Rakveresse tuli poistele järele üks nende vanematest.

 

Kuulutaja