Politseikoer pidas jooksikud kinni

Chris Pastor, OdinEile pidas politseikoer kinni kaks Tapa erikooli poissi, kes peale menetlustoiminguid üritasid järelevalvetöötaja käest põgeneda. 

Neljapäeval, 20. märtsil tehti Rakvere politseijaoskonnas kahe Tapa erikooli poisiga menetlustoiminguid, edastas Ida prefektuuri pressiteenistus. Peale vabanemist, otsustasid 13- ja 14-aastane noormees politseimaja ees järelvalvetöötaja silme alt jooksu panna. Teade anti kohe edasi patrullidele.

Ida prefektuuri künoloogiagrupi vanemkoerajuht Raul Bamberg ütles, et noormehed on pärit Narvast, seega võis eeldada, et nad võtavad suuna kodulinna poole. „Võtsime sihikule raudtee ja linnast välja Narva viivad teed,“ ütles Bamberg.

Koerajuhid märkasid raudtee ümbrust kontrollides poisse, kes joostes üritasid vahemaad pikendada. Politsei andis poistele nii eesti kui ka vene keeles korralduse seisma jäämiseks. Samuti hoiatati, et vastasel juhul kasutatakse teenistuskoera. Käsklusi eirati kuni lõpuks suukorvistatud teenistuskoer jooksis mõlemad poisid pikali.

Poisid toodi politseijaoskonda, kus anti kooli esindajale üle.

Rakvere politseijaoskonda on käesoleval aastal teatatud vähemalt 10 juhtumist, kus noorukid on koolist omavoliliselt lahkunud.