Rakvere kesklinnas avab uksed 10 Trummi

10 trummi vol 1

Rakvere saab novembri keskel rikkamaks ühe meelelahutusliku koha jagu, mis esialgu on avatud vaid reedeti ja laupäeviti.

Kümme päeva enne avamispidu „Kümnes trummis“ käies näeb märke, et avamine on lähedal. Seinad värskelt värvi all, lava paigas. Valgustid – trummide sisse peidetud lambid, neid on loomulikult kokku kümme 10 – ootavad veel lakke paigaldamist. Lava on valmis.

Aga kus see 10 Trummi ülepea asub? Otse kesklinnas, promenaadi ääres vanas turuhoones, endises Kalevi kommipoes.

10 Trummi on Võsu Ukulele noorem vend või kui soovite, siis õde. 10 Trummi omanik OÜ Bravoline toimetab suvel Võsul Ukulelega ning leidis, et nüüd, mil mereäärsed paigad on puhkajatest tühjad, võiks sama stiili jätkata Rakveres. Ettevõttese on koondunud seltskond, kes teeb oma asja rõõmuga ja igaühel on oma valdkond ning ülesanded.

Asukoht endises Kalevi kommipoe ruumides OÜ Bravoline eestvedajail meeles mõlkunud tegelikult aastat viis. Lihtsalt iga asja jaoks on oma aeg ja vahel tuleb oodata.

Mida uuelt kohalt on oodata? Kindlasti head live-muusikat. Omanikud lubavad, et edaspidi saab seal igal laupäeval mõnd põnevat esinejat kuulata. Mõnikord on kava tantsulisem, teine kord käredam, kolmas laupäev aga hoopis rahulik või suisa melanhoolne. Seega kõigile midagi.

Omanike sõnul ei ole 10 Trummi kindlasti hardrock-pubi, mis oleks konkurendiks Rakveres juba oma klientuuri omavale KäraKantsile. Näiteks reedeti on 10 Trummis kavas korraldada niinimetatud vaba lava õhtuid. Ja kui keegi parasjagu ei esine, siis saab taustaks kuulata näiteks Kariibi aladele omast muusikat.

Söögikohana head kodust toitu pakkuma ei hakata. Küll aga suupisteid. Köögile on plaanis rõhku panna pigem kevad-suvisel perioodil, mil on võimalik kasutada õuemööblit ja varjusid. Väikeses eraldatud saalis, mis mahutab kuni 20 inimest, on võimalik pidada sünnipäevi või muid koosviibimisi.

Kui interjöör ja joogivalik tulevad sellised, nagu omanikud plaanivad, siis mitmekesistab 10 Trummi Rakvere ööelu kindlasti. Tasub oodata, vaadata ja proovida.

Tiia Paist