Rakvere linnapäevade ettevalmistused on täies hoos

Tänavused Rakvere linna päevad toimuvad 6.–10. juunini ja pakuvad külastajaile nelja päeva vältel ligi kolmekümnest erinevast üritusest koosnevat programmi.

Kristel Mänd

Linnapäevad on Rakvere suvine tippsündmus, mis pakub elamusi nii suurtele kui väikestele, ning mida külastab enam kui 18 000 inimest.

Linnapäevade korraldusjuhi, Rakvere Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul algasid ettevalmistused juba sügisel ja programm täieneb pidevalt. „Oodata on mitmeid uuendusi ja esmakordselt toimuvaid üritusi, rahvusvahelist mõõduvõttu ja palju muud põnevat. Ning kuna 2019 on laulu- ja tantsupeoaasta, tähistame sündmust vääriliselt ka Rakveres,“ märkis Alte.

Mis on tänavu uudist?

„Rahva seas armastatud Kreisilaat on tänavu üle mitme aasta jälle kahepäevane – laat saab teoks 8.–9. juunil ja üllatab oma uue asukohaga varjulisel Kastani puiesteel,“ rääkis kultuurikeskuse direktor tänavuste linnapäevade ühest suurimast uuendusest. Asukoha muutuse tingivad kevadel algavad Pika tänava renoveerimistööd.

Alte sõnul algas Kreisilaada kauplejate registreerumine sel nädalal ja ainuüksi esimese päeva jooksul andis oma osalemissoovist teada juba 80 laadakauplejat. Infoks kõigile müüjaile – registreerumine kestab Rakvere Kultuurikeskuse kodulehel 13. mai südaööni. Eriti oodatud on talutoodangu ja eheda käsitöö pakkujad.

6.–10. juunini võõrustavad linlasi ja külalisi kodukohvikud. Kui varasematel aastatel tegutsesid kõik linnapäevade kodukohvikud Rakveres, siis uuendusena oodatakse sel aastal külastajatele uksi avama ka linna lähiümbruses. Registreeruda saab Rakvere Kultuurikeskuse kodulehel kuni 30. aprillini ja esimesed soovijad on juba kirjas.

Linnapäevade tähtsündmused

Linnapäevade raames toimuvatest tähtsündmustest tõi Eve Alte esile esmakordselt korraldatava Eesti Saunafestivali, mis toimub 8.–9. juunil Rakvere keskväljakul. Külastajate tarbeks köetakse Rakvere linnasüdames kuumaks pea 20 eriilmelist ja eri tüüpi sauna, lisaks püstitatakse festivalialale päevas enam kui 1000 saunalist teenindav üldsaun. Noorimatele saunasõpradele pakub tegevust lasteala.

6.–9. juunil avaneb huvilistel võimalus jälgida Ausambamäel (Koidula ja Võimla tänavate nurgal) rahvusvahelise puuskulptuuride saagimise laagri tegevust, mis saab teoks koostöös Rakvere Ametikooliga ning toob Rakverre osavõtjaid Lätist, Leedust, Taanist ja loomulikult ka meie oma ametikoolist. Laagri raames valmivad muinasjutulised puuskulptuurid, mis kingitakse Rakvere lasteaedadele.

Toimub populaarne Põnnide paraad, mis on pikem kui kunagi varem. Spordisündmustest pakub kaasaelamist ekstreemspordivõistlus Rakvere Extreme Jam, rannavolle, trepijooks, jalgrattaorienteerumine, Rakvere Rammumees ja palju muud põnevat.

Kavas on rikkalik kultuuriprogramm, mille raames astuvad üles Olav Ehala ja Lauri Liiv, linnapäevade peaesinejad Genka & Paul Oja koos live-bändiga ning Karl-Erik Taukar Band. Ühise kontserdi annavad Getter Jaani ja Rakvere Linnaorkester.

Linnapäevad kulmineeruvad 9. juunil toimuva suure Virumaa tantsupeoga Rakvere Spordikeskuses, mis toob Rakverre sadu rahvatantsijaid.

Rakvere linna päevad 2019 programmiga saab tutvuda www.rakvere.ee/linnapaevad või Facebooki lehel.

Rakvere linnapäevad möödunud aastal.

Foto: Ain Liiva