Rakvere tammikus on nii väliõppeklass kui uuenenud õpperada

Väliõppeklass Rakvere tammikus. Foto: Kristel Mänd

Rakvere tammikus said detsembris paika lisaks sügisel uuenenud õpperajale ka väliõppeklassi stendid. Õppeklass asub tammiku keskel heinamaal, kus kunagi oli võrkpalliplats.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka sõnul saab väliõppeklassi alale paigaldatud neljalt infotahvlilt lugeda Rakvere tammikus kasvavate puude ja põõsaste kohta, tutvuda eluslooduse taksonoomiaga ning uurida koosluste ja pinnamoe kohta.

“Kogu materjal on seotud Rakvere tammikus leiduvaga. Õppeklassi üks eesmärk on, et ka koolid leiaksid võimaluse siduda Rakvere tammiku külastamine loodusõppe programmidega. Julgustame kõiki loodusehuvilisi, nii suuri kui väikesi, ka talvisel ajal tammikus liikuma ning tutvuma uuenenud õpperaja ja uue õppeklassiga,” ütles keskkonnaspetsialist.

Rakvere Spordikeskuse rajamasina abiga on sisse sõidetud ka tammiku põhiringi jalgrada, et jalutajad suures lumes ei peaks sumpama.

Kes tuleb kaugemalt ja autoga, siis parkida saab Tammiku tänaval asuvasse Palermo suusaradade parklasse. Parklast üle tee astudes jõuabki tammikusse.

Rakvere tammiku õpperaja uuendamist ja õppeklassi rajamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kuulutaja