Rakvere Teater astub hoogsalt uude aastasse

uued etendused

 

2018. aastal vaatas Rakvere Teatri etendusi veidi üle 68 000 teatrisõbra. Kui lugeda kokku need, kes käisid Rakvere Teatrikinos, kontsertidel, näituste avamistel, ekskursioonidel ning osalesid RT esitleb ja RT vestleb sarjade üritustel ja teistel teatri korraldatud sündmustel, saame külastuste üldarvuks kokku umbkaudu 155 000. Aga kui jagada toimunud üritused aasta peale laiali, siis toimus igal kalendripäeval 4,64 sündmust.

2018. aastal esietendus üheksa uuslavastust ning toimus Baltoscandal, mis oli järjekorras juba viieteistkümnes. Rahvusvaheline teatrifestival tõi Rakverre teatraale lisaks Eestile ka Poolast, Soomest, Prantsusmaalt, Šveitsist, Rootsist, Inglismaalt, Bulgaariast ning Ameerikast. Järgmine Baltoscandal toimub 2020. aastal.

Lõppenud aasta mängituim lavastus oli „Lendas üle käopesa“ ning aasta hõivatumad näitlejad olid Anneli Rahkema ning Eduard Salmistu. Anneli andis 131 ning Eduard 129 etendust.

Eelmise aasta alguses alustas teater uue sarjaga – RT muusika, mis toob publikuni ühe Rakvere Teatri näitleja hetke muusikas. Praeguseks on toimunud sarja raames kolm kontserti: Imre Õunapuu esimene autorikontsert, Silja Miksi ülesastumine hooaja avapeol ning Ülle Lichtfeldti ja Isasõprade ainukordne kontsert jõulukuul.

Tänavu jätkatakse muusikasõprade südame võitnud muusikaviktoriini ning luulehuvilistele mõeldud sarjaga Kuu Kutse, mida veab Grete Jürgenson.

Teatrijuht Velvo Väli sõnul võis 2018. aastaga igati rahule jääda: „Tegemist oli EV 100 aastaga ja mitmed eesmärgid olid just sellest kantud. Ürituste külastajate koguarv 155 000 on samuti märgiline. Nii suurt arvu külastusi pole me varem ajaloos näinud.“

Uus, 2019. aasta on startinud juba uue hooga: proovisaalides on 15. veebruaril Vallo Kirsi käe all esietenduv eksistentsialistlik draama „Kinnine kohus“ ning 21. veebruaril Jaanika Juhansoni juhtimisel esietenduv noortepõnevik „Verikambi“.

Järgmisel nädalal jõuab Rakverre Itaalia lavastaja Giorgio Bongiovanni alustamaks märtsis esietenduva komöödia „Kaks tosinat tulipunast roosi“ proovidega. Veel näeb kevadel ilmavalgust Peeter Raudsepa lavastatud „Loojanguekspress“ ning suvelavastusena tuuakse publikuni 18. sajandi Taanist pärit klassikaline komöödia „Miks Jeppe joob?“, mida on lavastamas Henrik Toompere.

Suur väljakutse ootab märtsikuus, mil Rakvere Teatris toimub Eesti teatri aastaauhindade üleandmisgala.

 

Kuulutaja

 

Lõppenud aasta üks hõivatuim näitleja Eduard Salmistu aasta mängituimas lavastuses „Lendas üle käopesa“.

Foto: Danel Rinaldo