Homme toimub Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaal

filmifestival

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival ootab kõiki suuremaid ja väiksemaid filmihuvilisi juba sel laupäeval toimuvale finaalüritusele.

Selleaastasele festivalile esitati 32 filmi: 26 õpilas- ning 6 tudengikategoorias. Saadetud linateostest valis eelžürii välja kummagi kategooria viis parimat lühifilmi, mis tulevad näitamisele finaalõhtul.

Lõppvoor ise saab alguse 9. veebruaril kell 18 ning kestab orienteeruvalt kolm tundi. Finaali alustame avasõuga ning õhtu jooksul tulevad näitamisele viis parimat õpilas- ja tudengikategooria lühifilmi.

Noorte filmitegijate autasustamine toimub mõlema kategooria lõpus. Vahepausi ajal saab külastaja nautida noort instrumentaalse muusika produtsenti Jasperinot ja talendika Johanna Rannu kunstinäitust. Kohapealset melu aitab otseülekandega maailma viia Rockstick Production ning ülekanne on nähtav Delfi ja Postimehe vahendusel.

„2019. aasta on muutusi täis: muutunud on meeskonna mõttemaailm, muutub saali ülesehitus ja muutumas on korraldajate koosseis,“ sõnas Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali üks peakorraldaja Mona-Liis Lipp.

Korraldajate sõnul ongi tänavuse festivali läbivaks teemaks julgus olla avatud muutustele. Publikut kutsutakse filmifestivalile, mõtlemaks, missugusest kastist nemad väljapoole tahavad. Et näha suuremat pilti, kogeda teistsugust lähenemist, leida uusi emotsioone. Kaste on tohutult palju ja mõõtmatul hulgal, kuid julgus püüda ühest vabaneda on võidukäikude võidukäik.

„Festivali teemal on mitu allmõtet ja tähendust – miks mitte tõlkida, et pakime uue meeskonna kastist välja, anname neile kätte vabadust ja värskust täis valge paberilehe ja palume neil täita selle meelepäraste värvidega,“ selgitas filmifestivali teine peakorraldaja Eleriin Miilman.

Filmifestivali meeskonda koos hulga vabatahtlikega juhivad sel aastal viimast korda Eleriin Miilman ja Mona-Liis Lipp. „On suur rõõm, veel suurem au ja kübeke kurbust seista viimast korda rekordilise, pea 60liikmelise tarmuka meeskonna ees,“ sõnas Miilman.

Finaalõhtul antakse teatepulk üle uutele innukatele korraldajatele. „Hea meel on tõdeda, et filmifestival jätkub – uued peakorraldajad ja uus meeskond on valmis ning anname neile südamerahuga teatepulga edasi,“ lisas Lipp.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival samalaadsete seas, mille juured ulatuvad 2000ndate algusaastatesse. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning algsest miniatuursest festivalist on välja kasvanud uhke vabariiklik filmifestival. Eesmärgiks on julgustada noori filme tegema ja oma oskusi arendama, ning muidugi anda tehtud tööle žürii poolt tagasisidet hinnangute ning kommentaaride näol.

 

Kuulutaja

 

Emotsioonid 2018. aasta Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaalüritusel.

Foto: Reti Kokk