Rakveres avatakse uus mööblisalong

marberg

Vaala keskuses mõnda aega tegutsenud mööblikauplus kolis välja, aga tähelepanelik külastaja on märganud, et poe ruumidesse on taas hakanud mööblit kogunema. Peatselt avab seal uksed uus sisustuskauplus.

Maris Marko

Vaala keskuses avab oktoobri alguses uksed täiesti uus mööblisalong, mis hakkab kandma nime Marberg Sisustus.

Nimi Marberg on tekkinud kahe sõbra, asutajaliikmete Martti Sikka ja Avo Bergströmi nimedest. „Marberg Kinnisvara OÜ alustas tegevust 2013. aasta novembris. Alates sellest hetkest on firma kasvanud päev-päevalt kuni tänaseni, kus oleme kohe avamas mööblisalongi,“ rääkis Martti Sikka. „Lisaks pakub Marbergi meeskond ärikinnisvara haldust/hooldust, kinnisvara vahendusteenust ning kaubatransporti. Seda nii Rakveres kui Tallinnas.“

Eelnevalt on Marberg pakkunud kliendile köögi- ja garderoobikappide terviklahendusi. „Väga suurt reklaami me ei ole oma tegevusele teinud. Jutt köögimööbli tootmisest on levinud suust suhu,“ tutvustas Sikka senist sisustusalast tegevust. Edasine on aga märksa laiahaardelisem. „Üritame peatselt avatava salongi Vaala keskuses teha mitmekesise ja ülesehituselt sellise, et klient saab kõik vajaliku ühest kohast.“

Idee pole uus

„Salongi avamise idee on mõtteis olnud juba mitu aastat. Oleme käinud mööblimessidel infot kogumas ja silmaringi avardamas. Tänaseks oleme leidnud endale usaldusväärsed partnerid, kellega koostööd teha. Kliendi jaoks on oluline, et enne ostu sooritamist saab ta tootega tutvuda ja reaalselt näha, seda eriti köögimööbli puhul. Köögimööbli salongi planeerisime igal juhul avada, nüüd mõtlesime natuke suuremalt ja teeme salongi koos muu kodus vajamineva sisutusega,“ rääkis Sikka salongi taustast.

Marberg Sisustuse sortimenti kuuluvad pehme mööbel, kummutid, öökapid, diivanilauad, voodid-madratsid, lastetoa mööbel, kontorimööbel, garderoobid ja köögimööbel. Lisaks mööblile pakutakse aknakatteid (rulood, kassettrulood jne). „Kõiki tooteid on võimalik soetada ka järelmaksuga, mida saab vormistada kiiresti ja hõlpsasti kohapeal meie teenindaja juures,“ märkis Sikka. Järelmaksu võimaldab Liisi, mis on kaupluse omanike sõnul väga hea koostööpartner nii müüja kui ostja jaoks. „Plaanime müüma hakata vaipkatteid, selle nimel käivad läbirääkimised tootjatega. Samuti pakume ka kohe kliendile mugavat mööbliveo teenust.”

Eesti mööbel

Mööblikauplusi on nii lähemal kui kaugemal. Konkurentsis püsimiseks peab olema oma nägu, omad eelised. Marberg Sisustuse omanikud peavad oma trumbiks kodumaist toodangut.

„Kõik salongis müüdavad tooted on valmistatud Eestis. Kohe, kui tuli mõte avada salong, oli kindel eesmärk müüa Eestis valmistatud kvaliteetseid tooteid,“ rõhutas Sikka. Tootmine Eestis tähendab ka lühikesi tarneaegu, kui kliendil on erisoove.

Teine tugevus on terviklahenduste pakkumine. „Pakume terviklahendusi, alustades köögist ja lõpetades magamistoa sisustusega. Tugevuseks on kindlasti meie salongi asjatundlikud teenindajad, kellel on pikaajaline kogemus mööblimüügi valdkonnas,“ märkis Sikka.

„Meie tootevalikus peaks olema igale vanusele ja maitsele midagi, nii noortele, kes teevad algust oma kodu rajamise ja sisustamisega, kui ka eakamatele, kes plaanivad uuendada oma kodu sisustust.“

 

Marberg Sisustuse omanikud Martti Sikka (vasakul) ja Avo Bergström ootavad salongis kauba saabumist. Kui kõik on kohal, saab uksed klientidele avada. Foto: Maris Marko