Taekwondo´võitlejad pidasid Rakvere-Kunda sõpruskohtumise

taekwondo

Spordiklubid Manada ja Team Yong otsustasid elavdada rutiinseid treeninguid ja kurnavaid võistlusi ning nimetatud klubide eestvedajad Magnus Lehesoo ja Marko Levtšenko korraldasid möödunud laupäeval show´elementidega vürtsitatud „maavõistluse“ Rakvere-Kunda.

Võistluse nimega Lääne-Virumaa Taekwondo League võitis Rakvere, võistluspäeva jooksul käis aga tatamil kokku 17 võitluspaaripaari.

„Kuna ettevõtmine läks korda, osalejatele meeldis, siis otsustasime ka edaspidi samasuguseid võistlusi korraldada,“ rääkis SK Manada esindaja Magnus Lehesoo. „Plaanime Rakvere-Kunda „maavõistlust“ edaspidi pidada kaks korda aastas ja miks mitte laiendada seda ka teistele Eesti linnadele.“

„Treeningud on rutiinsed ja n-ö tavavõistlused väsitavad,“ jätkas ta. „Turniiril osalemiseks tuleb tõusta varavalges, pidada mitu kohtumist. Algajaile on need kurnavad, aga samas on ju võistelda põnev.“

Lisaks tavapärasele taekwondo´le selgitati individuaalsed parimad tricking battel`is. „Tegemist on show´võistlusega, kus etteantud aja jooksul peab sooritama muusika saatel võimalikult palju saltosid, imiteerima lööke, demonstreerima muid trikke. See on taekwondo elemente sisaldav vabakava,“ selgitas Lehesoo.

Esikolmikusse jõudsid Simo Kree, Kert Kronk ja Ronald Smorodin.

Võistluspäeva juhtisid Kaire Reimus ja Viktoria Shutova. Meeleolukas pühapäev lõppes ühise snäkkide nosimise ning diskoga.

SK Manada ootab endaga liituma uusi huvilisi. Vanus pole piiriks – taekwondo´ga saab alustada 5aastaselt, kuid hilja pole ka täiskasvanuil. Treeningud toimuvad Rakvere Gümnaasiumi Tallinna tänava õppehoones (endises Vene gümnaasiumis) kolmapäeval ja reedel kella 18-19.

Jaanuari lõpus külastavad Rakveret aga kaks treenerit taekwondo sünnimaalt Lõuna-Koreast ja viivad nädala jooksul läbi SK Manada treeninguid.

Võistlusspordis on järgmisena kavas rahvusvahelised võitlusspordi mängud 7.-8. veebruaril Tallinnas.

Aivar Ojaperv