Seiklused kõledas tulevikus

SUVETEATRI SOOVITUS

 

must kast

Teater Must Kast mängib järgmisel nädalal seitsmel korral Tartus suvetükki “Nornide mängud”, mis paistab tänavuses teatrisuves silma oma futuristliku sisu poolest. Pärast seda, kui seni tuntud kujul eksisteerinud tsivilisatsioon on kokku varisenud, korraldab salapärane Labor mängu vormis inimkatseid, et uurida inimese emotsioone.

Kolm noort naist peidavad end autoromulas, saades veidi lohutust toidumoonast ja tarbeesemetest, mis neil õnnestub hankida retkedel ääremaisesse ümbruskonda. Kolmik leitakse üles ja koos ühe häkkerist noormehega peavad nad osalema mängus, mis põhineb islandi eeposel “Vanem Edda”.

Näitemängu kirjutas ja lavastab Jaanika Juhanson. Tema sõnul püstitab etendus küsimuse, kas hirmust ja mänguhasardist kantud ebakindlas maailmas on siirad inimtunded üldse võimalikud ning kas me peaksime õppima uuesti armastama.

Tükki mängitakse kesklinnast 20minutilise jalutuskäigu kaugusel asuvas vanas lennukiangaaris Roosi tänaval. Pärast igat etendust (välja arvatud 3. juuli esietendus) toimub vestlusring, kus publik saab muljeid jagada ja kohtuda näitlejate ning lavastajaga.

Tõnu Lilleorg

Jaanika Tammaru ja Kaarel Targo. Foto: Gabriela Liivamägi