Allan Noormets tuleb Rakverre kelmikomöödiaga

1_Allan Foto Kuressaare Linnateater

7. veebruaril näeb Rakvere Teatri suures saalis lavastust „Hüpnoos“, kus Allan Noormets mängib palgaröövi plaanitsevat politseinikku Alanit. Kuulutaja rääkis Noormetsaga etendusest ning seriaalist „Õnne 13“, mis peagi 700da osa ekraanile jõudmist tähistab.

 

Tõnu Lilleorg

 

Ajatus retrostiilis näitemäng „Hüpnoos“ oli Kuressaare Linnateatri mulluseks suvetükiks. Autoriks on kaasaegne briti näitekirjanik David Tristram, lavastajaks Peeter Tammearu, kes koos Feliks Kütiga ka muusikalise kujunduse loonud. Etenduse kunstnik on Liina Unt.

Hüpnotisöörina astub üles Lauri Saatpalu ning politseiniku naist kehastab Triinu Meriste.

 

Allan, kuidas etendust tutvustaksite?

Paigutaksin tüki sellise žanri alla nagu kelmikomöödia. Kohati on päris lõbus ja põnev ning lõpuni ei saagi aru, kes kelle üle trumpab. See on vodevilli stiilis ületrumpamise komöödia.

 

Alan plaanib pangaröövi, mis ta elus puudu on?

Küllap mõjutavad suhted naisega, need pole kõige paremad. Ta on mõelnud välja, kuidas enda vanaduspõlve kindlustada. Alan on viis aastat seda plaani vaikselt pidanud. Ju ta nägi võimalust röövida panka, kus ta naine töötab nii, et sellest ka täiesti puhtalt välja tulla.

On selliseid inimesi, kes võtavad mingi asja kätte ja urgitsevad detailideni läbi. Mitte ei haara esimese hooga püstolit ega torma panka.

 

Küsimata ei saa jätta ka „Õnne 13“ kohta. Teie kehastatav Georg Sumberg plaanib Mornasse korteri osta, miks?

Sellele on väga raske vastata. See on nö seriaalinäitleja õnnetus, et ega ma ei tea ette, mis juhtuma hakkab. Kui teaksin, võiksin rääkida. Seriaalinäitlejale pistetakse stsenaarium pihku ja ta peab järgmisel võttepäeval seda mängima. Mis on tulemas kaugemas plaanis ja kust tulevad tegelase mõtted – võin seda vaid aimata.

Georg toob korteriostu põhjenduseks, et tahab lapsele lähemal olla ja et tal on kõrini Tallinna-Morna vahet sõitmisest, kuid ju on Are üks peamine põhjus.

 

Kas Eestis ringi liikudes olete tulnud mõttele, et mõni koht on väga Morna moodi?

Tegelikult ei ole. Algne stsenarist Teet Kallas kujutas ette, et Morna võiks olla Elva-sugune linn ja umbes sama lähedal Tartule. See linn on ikkagi niivõrd fiktiivne, et mul pole tekkinud seost ühegi Eesti paigaga.

 

Abikaasad, keda mängivad Allan Noormets ja Triinu Meriste, püüavad teineteist üle kavaldada. Foto: Kuressaare Linnateater

 

Advokaat Georg Sumberg on üks värvikas kuju seriaalis „Õnne 13“. Foto: ERR