Simunasse rajati kaasava eelarve rahadega kettagolfi rada

Foto: Kristel Kitsing

Simuna spordiklubi kaasava eelarve idee rajada 18 korviga kettagolfi rada ja seeläbi pakkuda viimastel aastatel aina populaarsemaks muutunud spordiala harrastamise võimalust ka Simuna elanikele, sai valmis. Raja kasutus on mänguhuvilistele tasuta.

„Ilma sellise vägeva kogukonnata poleks me nii head parki Simunasse saanud,“ rääkis raja teostaja Tommy Markus, kelle sõnul käidi mitmeid kordi maa-alaga tutvumas, võeti arvesse kitsendused ja üheskoos Simuna kogukonnaga suudeti luua parim võimalikust. Tema sõnul mängis pargi kujundamisel suurt rolli erinevate viskestiilide sisse pikkimine, sest rada kujundab tulevased mängijad ja mitmekesisus rikastab. „Mitmekesisus on ka see, mis inimesed rajal hoiab ja neile nii vajalikku liikumise harjumust kujundab.“

Lisaks sai tehtud eridisainiga nn küla kettad, mis asetsevad harjutuskorvis kohe Simuna vabatahtliku päästekomando ja esimese viskeala juures. Küla kettad on kõigile tasuta kasutamiseks. Mäng ise on lihtne, viskealalt tuleb ketas võimalikult väheste visetega korvi saada.

Kaasava eelarve idee ellu viimiseks kulus 15 000 eurot, töid teostas MTÜ Keila Mets.

Kuulutaja