Sõrmused paaridele – vii oma suhe uuele tasandile

Sõrmused on olnud olulised läbi ajaloo. Neid on kantud erinevate eluetappide tähistamiseks ning seda tehakse ka tänapäeval.

Praegu on sõrmuseid lihtsam valmistada kui sadu aastaid tagasi. Paradoksaalselt võivad nad siiski tähistada aja kulgu, seal hulgas ka muutusi suhetes. Räägime, kuidas saad sõrmustega oma suhet erilisemaks muuta ning mis üldse on sõrmused paaridele.


Lubadussõrmus – enne ametlikku kihlumist

Kui oled oma partneriga juba aastaid koos olnud, kuid pole veel kihlumiseks valmis, võid mõtelda lubadussõrmusesse investeerimise peale.

Lubadussõrmus sümboliseerib hoolivust ning pühendumist vaid ühele inimesele. Lubadussõrmused on vähemlevinud kui abielu- ning kihlasõrmused. Samas ostetakse neid samamoodi sarnaselt kahekaupa mõlemale partnerile.

Lubadussõrmuseid on erinevast materjalist, seal hulgas hõbedast ning valgest ja kollasest kullast.

Kihlasõrmus – uue eluetapi tähistamine

Kihlasõrmuste kandmine on tähtis osa kihlusprotsessist. Traditsiooniliselt pannakse kihlasõrmus ühele partnerile sõrme siis, kui teine kaaslane ühele põlvele laskub ning elumuutva küsimuse esitab.

Kihlasõrmus sümboliseerib jäägitut armastust ning pühendumust. Need on osa ilusa uue eluetapi algusest. Klassikaliselt on kihlasõrmused valmistatud mõnest väärmetallist (kas kullast või hõbedast). Lisaks kaunistab neid üks suurem või mitu väiksemat vääris- või poolvääriskivi.


Abielusõrmus – maailma kõige kuulsamad sõrmused paaridele

Abielusõrmus on maailma kõige kuulsam sõrmusetüüp. Selle väitega ei ole lihtsalt võimalik vaielda.

Abielusõrmus on armastust tähistav ehe, mis on osa abielutseremooniast. Seda hakkavad mõlemad abikaasad igapäevaselt kandma, meenutades ilusaid aegu, armastust ning pulmapidu.

Klassikalised abielusõrmused on tehtud kollasest kullast. Neil on tihti siseküljel graveeringud ning erinevalt kihlasõrmusest puudub abielusõrmustel tavaliselt kivi.

Üha levinumad on aga ka valgest või punasest kullast, hõbedast, plaatinumist ning roostevabast terasest valmistatud abielusõrmused. Mitmeid kaasaegseid sõrmuseid kaunistavad ka erinevad kivid, näiteks rubiinid, emeraldid, teemandid ja Swarovsky kristallid.


Kust leida sõrmuseid paaridele?

Kui tahad oma suhte uuele tasemele viia, aitavad sind sellega paaridele mõeldud sõrmused. Sõrmus ei pea tähistama vaid ametlikku abielu – see võib märkida ka üht, kaht või viit koosoldud aastat.Laia valiku sõrmuseid leiad Jahonts e-poest.