Tallinna ralli võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder

georg2

EAL Eesti autoralli meistrivõistluste ja Estonian R2 Challenge kolmas etapp Tallinna ralli jätkus laupäeval kümne kiiruskatsega, kogupikkuses 85,20 km. Teist võistluspäeva alustasid liidrina Valerii Gorban – Sergei Larens (Mini Cooper WRC), kelle edu  Janis Berkis – Edgars Ceporjus (Ford Fiesta R5) ees oli 5,4 ja Emil Lindholm – Mikael Korhonen (Škoda Fabia R5) ees 5,7 sekundit.

Laupäeva avakatsena sõideti Vaimõisa esimene läbimine, mille võitsid Georg Gross – Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Katsel teise aja sõitnud Lindholm tõusis teiseks ka üldarvestuses ning jäi nüüd liidrist maha vaid 0,1 sekundiga. Esimesele katsele ülesõidul pidid mootoriprobleemide tõttu katkestama  EMV4 klassi liidrid Ranno Bundsen – Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo VIII). Ka järgnevana sõidetud Russalu katse parim oli ekipaaž nr.1 Gross – Mõlder, kes absoluutarvestuses tõusid neljandalt kohalt esimeseks.
Russalu katse katkestati peale seda, kui võistluspaari nr.43 Chrislin Sepp – Karmo Salong võistlusauto Honda Civic Type-R tehnilistel põhjustel põlema süttis. Päästjatel ei õnnestunud küll autot tuleroaks langemisest päästa, kuid õnneks oli sõitjate endiga kõik korras. Kuna päästjad pidid lisaks auto kustutamisele tegelema ka auto kõrval olnud metsa tulekahju kustutamisega, siis otsustasid korraldajad Russalu korduvläbimise tühistada. Enne hoolduspausi sõidetud Vaimõisa teise läbimise parimad olid Gorban – Larens. Lõunapausile said liidrina Gross – Mõlder, kelle edu Lindholm – Korhonen ees oli 3,2 ja Gorban – Larens ees 3,5 sekundit.
Võistlus jätkus peale hooldust Paldiski katse esimese läbimisega, mille võidu võtsid Gross – Mõlder, kes suurendasid teiseks tõusnud Gorban – Larensi ees oma edu 8 sekundile.
Järgevana ootas võistlejaid ees legendaarne Vasalemma kiiruskatse, mille parimad olid Gorban – Larens, kes vähendasid Gross – Mõlderiga vahet 0,4 sekundi võrra.  8,8 km pikkuse Lehola katse esimese läbimise parimad olid ralli liidrid Gross – Mõlder, kes suurendasid oma edu Gorban – Larensi ees 3,9 sekundi võrra ning juhtisid nüüd 11,5 sekundiga.
Paldiski teisel läbimise suurendasid Gross – Mõlder Gorban – Larensi ees oma üldedu veel 2,4 sekundi võrra. Eelviimase katsena sõideti teistkordselt Vasalemma, mille võit läks võistluspaarile nr.9 Lindholm – Korhonen, kellest vaid 0,1 sekundi kaugusele jäid Gorbam – Larens. Kuna Gross kaotas katsevõitnud Lindholmile spinni tõttu 4,8 sekundiga, siis lahutas nüüd enne viimast 8,8 katsekilomeetrit esimest kahte 9,2 sekundit.
Tallinna ralli viimase katsena sõideti Lehola teine läbimine, mis oli ka tänavuse Tallinna ralli punktikatseks. Selle võidu võttis Gorban, kes suutis Grossilt veel tagasi võtta 1,9 sekundit, kuid üldvõiduks sellest ei piisanud.

Järjekorras 34. Tallinna ralli võitjatena finišeerisid Georg Gross – Raigo Mõlder, kellele see oli hooaja esimeseks võiduks. Teisena lõpetasid hooaja kolmanda ralli Valerii Gorban – Sergei Larens, kes jäid võitjatest maha 7,3 sekundiga. Kolmas koht kuulus kolmekordse Tallinna ralli võitja Sebastian Lindholmi pojale Emilile ja tema kaardilugejale Mikael Korhonenile. Soomlased jäid eestlastest 12. sõidetud kiiruskatse kokkuvõttes maha 13,8 sekundiga. Samad võistluspaarid moodustasid ka EMV1 ehk 4WD absoluutarvestuse esikolmiku.

Tallinna ralli 2018 detailsed tulemused leiab Eesti autoralli meistrivõistluste veebilehelt –  autoralli.ee

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad viie nädala pärast, kui 15.16.juunini sõidetakse Viru ralli.